CHP oylarında büyük sıçrama!

CHP oylarında büyük sıçrama!
Son seçim anketi Erdoğan'ı kızdıracak!
Konsensus araştırma şirketinin Haziran ayı anketi açıklandı. Yapılan ankete göre CHP'nin oyların büyük artış olurken AKP'nin oylarında ise gerileme görüldü. Erdoğan birinci kötü haber AKP'nin ou kaybetmesi gibi gözükse de ikinci kötü haber daha da enterasan. ÇÜnkü halk Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı olarak görmek istemiyor. Halkın Cumhurbaşkanı olarak Erdoğan yerine Gül'ün tekrar aday olması yönünde.
 
Konsensus şirketi'nin anket sonuçları ise şöyle:
 
Konsensus şirketi tarafından yapılan haziran ayı anketine göre son seçimlerde yüzde 49 oy alan AKP’nin oyu yüzde 47.1’e gerilerken CHP’nin oy oranında yüzde 5’lik artış oldu. 1500 kişiyle yapılan anketin sonuçlarına göre CHP’nin oy oranı yüzde 30.9’a çıkarken MHP’nin yüzde 14.6, BDP yüzde 4.6 oldu. En çok beğenilen liderin Recep Tayyip Erdoğan olduğu ankette Mustafa Sarıgül, en çok beğenilen siyasetçiler sıralamasında yüzde 32.9 ile ikinci, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 27.1 ile üçüncü oldu. Ankette yerel seçim oranları ise yüzde olarak şöyle oldu: “AKP 48.9, CHP 31.6, MHP 13.5, BDP 4.6.”
 
Anketin en çarpıcı 2 sorusu ise şunlar:  “Cumhurbaşkanı kim olsun” ve “Türk solunun lideri kim olsun”... Bu sorulara verilen cevaplar Erdoğan'ı çok üzeceğe benziyor. Çünkü katılımcıların 34.4’ü Cumhurbaşkanı olarak Erdoğan'ı değil Abdullah Gül'ü istiyor. Erdoğan2ı Cumhurbaşkanı olarak görmek isteyenlerin oranı ise 26.7. Aynı ankette CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nı Cumhurbaşkanı olarak görmek isteyenlerin oranı ise 16.6
 
Mustafa Sarıgül Erdoğan'ı korkutuyor!
 
 “Türk solunun lideri kim olsun” sorusuna verilen yanıtın yüzdelik sıralaması ise şöyle oldu: “Mustafa Sarıgül 30.9, Kemal Kılıçdaroğlu 27.5, Deniz Baykal 4.2.” (BCE)
 
Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com