CHP Parti Meclisi'nde, "İhanet" Tartışması

CHP Parti Meclisi'nde, "İhanet" Tartışması
CHP Lideri Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Parti Meclisi, seçim sonuçlarını değerlendirdi.

ÖZEL | SANSURSUZHABER

İZMİRLİ VEKİLLER SERT ÇIKTI

Cumhuriyet Halk Partisi'nde seçim sonrası yapılan ilk Parti Meclisi'ne İzmir milletvekilleri arasındaki sert tartışma damga vurdu. Oğuz Oyan ile Birgül Ayman Güler arasında sert tartışma yaşandı. Oyan'ın, Güler'i  Konak Belediye Başkanı ve DSP adayı Hakan Tartan'ı ziyarete gittiği için 'ihanet' ile suçladığı iddia edildi. Güler ise Tartan'ın, CHP'den seçilen bir başkan olduğunu ve onu sadece makamında ziyaret etmesinin, destek anlamına gelmediğini savundu. Oyan'a haddini aştığını söyledi ve sözlerini geri almasını istedi. Toplantıda gergin anlar yaşandı. 

ADAY SEÇİMLERİNE TEPKİ

PM'de seçimlerdeki başarısızlığın en büyük nedenlerinden biri olarak yanlış aday seçimi gösterildi. "Cemaatle işbirliği yapıldığı" iddialarına Kılıçdaroğlu, "biz onlarla işbirliği yapmadık ama onlar bizim bazı adaylarımızı destekledi" yanıtı verdi. 

ÇANKAYA TARTIŞMASI

PM'de ayrıca Gökhan Günaydın ve Durdu Özbolat arasında Çankaya adaylığı konusunda tartışma yaşandı. Çankaya Belediye Başkanı aday adayı olan Özbolat, Günaydın'a "adayı hangi kriterlere  göre seçtiniz" diyerek  tepki gösterdi. 

ÖRGÜTTE DEĞİŞİKLİK

Kılıçdaroğlu, seçimde başarısız olan illerde, örgütlerde değişiklik yapılacağı sinyali de verdi. 

MYK'DA SANDALYE REVİZYONU

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, özellikle ulusalcı vekiller tarafından dile getiren MYK'da revizyon, beşli komisyonun görevden alınması gibi taleplere sıcak bakmadı. Ancak MYK'daki koltuk sayısının azaltılması yönünde karar alacağına dair ipuçları verdi. 

CHP MYK'da Kılıçdaroğlu dahil 19 kişi var. Bu koltuklardan biri Halkla İlişkilerden sorumlu isim Gülseren Onanç'a aitti, ancak onun istifası ile boşalan koltuğa, Kılıçdaroğlu atama yapmamıştı. Yani MYK şu an 17+1 modeli ile çalışıyor. Kılıçdaroğlu'nun koltuk sayısını azaltabileceği örneğin 11’e indirebileceği belirtiliyor. 

BUGÜN MİLLETVEKİLLERİ İLE KAPALI GRUP

Kılıçdaroğlu  bugün de milletvekilleri ile yine  Genel Merkez'de biraraya gelecek. Bu toplantıda da seçim sonuçlarının muhasebesi yapılacak. 

Toplantıda özellikle  Uşak milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, İzmir Milletvekili Nur Serter gibi isimlerin, bir an önce kurultaya gidilmesi yönünde taleplerini açıklaması bekleniyor. 

 
Burcu Oral Evren | SANSURSUZHABER.COM

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com