CHP PM'de son durum

CHP PM'de son durum
Oyların yeniden sayılmayacağını ve seçimin iptal edilmeyeceğini belirten Çankaya İlçe Seçim Kurulu yetkilileri, sadece birleştirme tutanağında yapılan maddi hatanın düzeltildiğine dikkat çekti.
CHP'nin 34. Olağan Kurultayı'nda Parti Meclisi Üyeleri'nin seçimi sonrasında birleştirme tutanağında yapılan maddi hata düzeltilerek Çankaya İlçe Seçim Kurulu tarafından Kurultayın Divan Başkanı Altan Öymen'e gönderildi. Oyların yeniden sayılmayacağını ve seçimin iptal edilmeyeceğini belirten Çankaya İlçe Seçim Kurulu yetkilileri, sadece birleştirme tutanağında yapılan maddi hatanın düzeltildiğine dikkat çekti.
 
Ankara Arena Spor Salonu'nda iki gün süren CHP'nin 34. Olağan Kurultayında, dün 60 kişilik Parti Meclisi (PM) ve 15 kişilik Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyeliği seçimleri yapıldı. Seçim sonuçlarını bugün yeniden değerlendiren Çankaya İlçe Seçim Kurulu'nun birleştirme tutanağında maddi hata tespit ettiği belirtildi. Çankaya İlçe Seçim Kurulu'ndan edinilen bilgiye göre, CHP'nin PM Üyeliğine adayların fazlalığı nedeniyle seçim sonuçları 2 bilgisayara yüklendi. Bilgisayardaki bilgiler birleştirildiğinde maddi hata meydana geldi. Birleştirme tutanağındaki hata ise Çankaya İlçe Seçim Kurulu tarafından düzeltilerek Kurultayın Divan Başkanlığı'nı yapan Altan Öymen'e gönderildi. Oyların yeniden sayılmayacağını ve seçimin iptal edilmeyeceğini belirten İlçe Seçim Kurulu yetkilileri, sadece birleştirme tutanağında yapılan maddi hatanın düzeltildiğine dikkat çekti.

TEKNİK OLUMSUZLUK
 
CHP Denizli Milletvekili Adnan Keskin, CHP'nin Parti Meclisi (PM) listesi ile ilgili karışıklığın, yalnızca teknik bir olumsuzluktan kaynaklandığını söyledi.
 
Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Keskin, Çankaya İlçe Seçim Kurulu yetkililerinin, PM listesine ilişkin, teknik uygulamadan kaynaklanan olumsuzluk belirlediğini, daha sonra bunu düzeltme yoluna gittiğini ifade etti. Keskin, bu teknik sorunun, listelerin çift bilgisayarla ayrı ayrı kaydedilmesinden kaynaklanmış olabileceğinin düşünüldüğünü anlattı.
 
Seçim kurulu yetkililerinin burada herhangi bir ihmali ya da kasıtlı davranışının söz konusu olmadığını kaydeden Keskin, listelerdeki karışıklığın yalnızca teknik bir hatadan kaynaklandığını belirtti. 
 
Listede kendisiyle ilgili farklı bir yanlışlığın söz konusu olduğunu ifade eden Keskin, ''Ben 9 numaralı sandıktan 41 oy almıştım. Sandık seçmen tutanağında 41 oy aldığım belirtilmiş. Ama birleşme tutanağına '4' olarak geçmiş. Yani 37 oy benim açımdan kaybolmuş. Bunu düzelttiler. 876 olan oy sayım 913'e çıktı. Böylece listede ben birinci, Sayın Koç ikinci, Sayın Pavey üçüncü sırada yer almış oldu'' dedi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com