CHP Referandum Suçlusunu Buldu!

CHP Referandum Suçlusunu Buldu!
Rahibe afişi astıran Avcılar Belediye Başkanı ile 'evet' oyu vereceğini açıklayan belediye başkanını affeden CHP, referandum hezimetinden sadece Eşref Erdem'i sorumlu tuttu..

Referandum sürecinde aykırı seslere ihraç mekanizmasını harekete geçiren CHP yönetimi, referandum sonrasında ise ilginç kararlara imza attı. Referanduma “hayır” diyen parti yönetimi, evet diyen 40 yıllık CHP’li Eşref Erdem için disiplin mekanizması acilen hayata geçirdi. 12 Eylül referandumunda “evet” diyeceğini açıkladığı için geçici ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilen Erdem, bunu hak etmediğini, disiplinsizlik yapmadığını belirterek partisinden istifa etti.

CHP yönetimi referandum sürecinde “evet” diyeceğini açıklayan Bingöl Yedisu Belediye Başkanı Mehmet Şerif Memioğlu’nu da kesin ihraç istemiyle disipline sevk etti ancak sürpriz bir kararla ihraç değil, kınama cezası verdi. Geçen cuma günü koplanan Yüksek Disiplin Kurulu, Memioğlu’na kınama cezası verilmesini kararlaştırdı.

RAHİBE AFİŞİNİN MİMARINA CEZA YOK

CHP’de disiplin mekanizması afiş skandalının sorumlusu olarak gösterilen CHP’li Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci için ise çalıştırılmadı. Başörtülü kadınları rahibeye benzeten afiş nedeniyle kesin ihraç istemiyle Disiplin Kurulu’na sevk edilen Avcılar Belediye Başkanı Değirmenci için hala karar alınmadı. Cuma günü Memioğlu’na kınama cezası veren Disiplin Kurulu, Değirmenci’nin dosyasını ise bir ay sonra yapılacak toplantıya erteledi. CHP kulislerinde Değirmenci için ihraç mekanizmasının harekete geçirilmeyeceği konuşuluyor.

Kart için de disiplin yolu iddiası

Geçtiğimiz günlerde CHP genel merkez yapısını ve Genel Sekreter Önder Sav’ı “komitacı” anlayışa sahip olmakla suçlayan Konya Milletvekili Atilla Kart için de disiplin işleminin başlatılabileceği iddia ediliyor.

Skandal afiş Türkiye’yi karıştırdı

Skandal afişi, İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek’in partiyle ilgisi olmadığını savunarak korsan olarak nitelendirmesi üzerine CHP lideri Kılıçdaroğlu meydanlarda hükümetten sorumlunun bulunmasını istemiş, İçişleri Bakanlığı’nın yaptığı inceleme sonucu afişin CHP’li Avcılar Belediyesi’nce asıldığı ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine Şimşek, ‘ihmal’ diye olayı geçiştirmiş, Kılıçdaroğlu ise özür dilemek zorunda kalmıştı. Belediye Başkanı Değirmenci de Kılıçdaroğlu’nu arayarak, afişin İstanbul İl Başkanlığı’nın bilgisi ve onayıyla asıldığını iletmişti. Parti yönetimi, Değirmenci’nin kesin ihraç istemiyle disipline sevkini kararlaştırarak olayı kapatmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com