“CHP rüzgarı Kütahya'yı da etkileyecek”

“CHP rüzgarı Kütahya'yı da etkileyecek”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tavşanlı İlçe Başkanı Niyazi Doğansoy partisinin, Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte bir rüzgar yakaladığını söyleyerek, "CHP'de esen bu rüzgar ilçemiz başta olmak üzere Kütahya genelini de fazlasıyla etkileyecektir" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tavşanlı İlçe Başkanı Niyazi Doğansoy partisinin, Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte bir rüzgar yakaladığını söyleyerek, 'CHP'de esen bu rüzgar ilçemiz başta olmak üzere Kütahya genelini de fazlasıyla etkileyecektir' dedi.
CHP İlçe Başkanı Doğansoy düzenlediği basın toplantısında CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a geçtiğimiz süreçte çirkin bir komplo sergilendiğini söyleyerek, bu komplo neticesinde Baykal'ın onurlu bir davranış gösterip istifa ettiğini ve bu onurlu davranışını sürdürerek istifasını geri almadığını dile getirdi.
Doğansoy, bu komployu gerçekleştirenlerin bir gün adalet önünde hesap vereceklerini belirterek, bu konunun da parti olarak sonuna kadar takipçisi olacaklarını anlattı.
'Genel Başkan Deniz Baykal'ın istifasından sonra kurultayımızın da yaklaşmış olması nedeniyle bazı asılsız söylentiler çıkmaya başladı' diyen Doğansoy, CHP'nin bölüneceği veya dağılacağı yönünde iddiaların yayılmaya başladığını kaydetti.
CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın duruma el koyduğunu ifade eden CHP İlçe Başkanı Niyazi Doğansoy, 'Bu süreçte halkın içinden gelen, halkın değerleriyle yaşayan Kemal Kılıçdaroğlu aday olduğunu açıkladı. Adaylık kesinleştikten sonra bizler tüm Türkiye'de olduğu gibi Kütahya ve Tavşanlı'da da CHP örgütleri örnek bir davranış sergileyerek kenetlenmişlerdir. Son kurultay da büyük bir kalabalık ve coşkuyla gerçekleştirilmiştir' dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimlerde yüzde 40'lık bir hedef koyduğunu vurgulayan İlçe Başkanı Niyazi Doğansoy, 'CHP'nin yeni süreçteki rüzgarı bu hedefin de üzerindedir. Bu tahmin büyük ihtimalle gerçekleşecektir. Ben bu süreçte öncelikle Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Sekreterimiz Önder Sav'a ve tüm partililerimize yürekten teşekkür ediyorum. Çok olgun ve partimize yakışır bir tavır sergilenmiştir. CHP bu süreçten sonra kim ne derse desin iktidar yolunda emin adımlarla yürümek değil koşmaktadır' diye konuştu.
Doğansoy, şunları söyledi: 'Ben inanıyorum ki tüm şehirlerimizde, beldelerimiz ve köylerimizde CHP'ye karşı bir yönelme olmuştur. Kurultaydan beri üye sayısı çok büyük rakamlara ulaşmıştır. Bu bugüne kadar bizim yaşamadığımız bir durumdur. Biz bu durumdan büyük bir memnuniyet duymaktayız. CHP'ye karşı ilgi ve alakanın artacağına inanıyorum. Burada CHP'ye yönelmenin nedenlerini açmak gerekirse ülkemiz şu anda çok büyük sıkıntılar içindedir. Bugüne kadar AK Parti iktidarında ülkemiz gerçekten kötü yönetilmektir. Ülkemizin tüm değerleri birbirine karışmıştır. Ülkemizdeki ekonomik dirliğe baktığımız zaman emeklisi, çiftçisi, işvereni, memuru herkes sıkıntı içindedir. Bunun yanında dış politika güdümlüdür. Ülkemizin ulusal değerleri tam gerçekçi boyutta gündemde tutulamamıştır. Bugün ülkemizde dış politika dediğimiz alanlarda çok başarısız bir görüntü sergilenmektedir. Ülkemiz bunu aşmak zorundadır. Ülkemiz güçlü bir ülkedir. Ulusal değer ve çıkarlarını her zaman layıkıyla savunmak durumundadır. CHP iktidarında bunlar aşılacaktır. Halkımız ekonomik yönden refaha ulaşmış, aşı, işi, olan çocuğunu okutabilen, sağlık hizmetinden her kesimin yararlanabildiği, çağdaş ülkelerdeki insanlar nasıl yaşıyorsa benim ülkemdeki vatandaşlarımın da aynı doğrultuda yaşayacağı ortam oluşturmak arzusundayız. CHP olarak işsizlik, yoksulluk ve yolsuzluklarla sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bunları çözeceğiz. CHP özünde sosyal demokrat partidir. Yani özünde insan vardır. İnsana verilen değer vardır. İnsanın yaşadığı sürece bütün ihtiyaçlarını karşılamak vardır. Bu da iş demek, aş demek, özgürlük demek, dayanışma demektir. Bu nedenle halkımızın bize destek vereceğine inanıyorum.'
Doğansoy, 'Şu anda ilçe yönetim kurulu arkadaşlarım Ahmet Sarıkaya, Ahmet Mutlu, Şerif Hasçelik, Necati Yavuz, Ömer Adıyaman, Mehmet Kıpçak, Osman Düzgün, Ali Veral, Halil İbrahim Aydın ve Ahmet Sert ile tüm partili arkadaşlarım canla baş-la çalışmaktadırlar. Kendilerine sonsuz teşekkürlerimi sunarım' dedi.
TKİ Tavşanlı Linyitspor'un Bank Asya 1. Ligi'ne yükselmesine de değinen Niyazi Doğansoy, 'Gözbebeğimiz Linyitsporumuzu yürekten kutluyorum. Bank Asya 1. Ligi'ne çıkarak Tavşanlı'ya büyük gurur yaşattılar. Bu başarıda emeği geçen yöneticisinden, futbolcusuna ve taraftarlar ile tüm yetkililere teşekkür ediyorum. Takımımıza Bank Asya 1. Ligi'nde başarılar diliyorum. Ancak burada herkese düşen görevler bulunmaktadır. Takımımıza biraz daha sahip çıkmamız gerekiyor. Herkes bu noktada elinden gelen gayreti göstermelidir' diyerek sözlerini tamamladı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com