CHP Sandıktaki Elektrik Kesintileri İçin Harekete Geçiyor...

CHP Sandıktaki Elektrik Kesintileri İçin Harekete Geçiyor...
SANSÜRSÜZ HABER, CHP'lilerle konuştu. CHP yönetimi, konuyu yargıya taşımaya hazırlanıyor. İlk suç duyurusu da sitemizde yer alan açıklama aracılığıyla yapıldı.

ÖZEL | SANSURSUZHABER

CHP, YARGIYA BAŞVURACAK

Gürsel Tekin- CHP Genel Başkan Yardımcısı:

"ELEKTRİK KESİNTİLERİ MANİPÜLASYON İŞARETİ"

Elektrik  kesintileri için AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik diyor ki 'Zaman zaman böyle olur. Hiç olmadığı yerde, bugün kesiliyorsa yani  bunun bir anlamı yok mu? Bunun anlamı her türlü provokasyon, manipülasyon olabilir ihtimalidir. 

"KLASİK AKP"

Bu klasik AKP modelidir. Gereğini YSK yapacak, ilgilenecek umarım. Biz de yargıya gerekli başvuruyu yapacağız.

"10 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ!"

Hiçbir seçim sonucu insanların hayatından daha önemli değildir. 10 kişi hayatını kaybetti. 30’a yakın yaralı var.  Demokrasi sınavı verilirken,insan kanının döküldüğü bir seçimde, sonuçları ne olursa olsun, herkes kaybetmiştir bence. İnsan hayatı, sonuçlardan daha önemlidir. 

TEKİN'DEN AA'YA TEPKİ:  "İTİBARI KALMADI!"

Bu kadar ciddiyetsiz  bir ajansı ilk kez gördüm. Bugüne kadar iyi kötü Anadolu Ajansı, iyi/ kötü insanların itibar ettigi bir ajanstı, bu saatten sonra hiçbir şekilde itibari kalmadı. "

ORAN: "MUM IŞIĞINDA OY TASNİFİ, BU ÜLKENİN UTANCI!"

Umut Oran- CHP Genel Başkan Yardımcısı:

"Seçimden önce hiç elektrik kesintisi yaşanmayan yerlerde elektrik niçin hep seçim zamanlarında kesilir? Bu kadar tesadüf ancak planlayarak olur. Akp döneminde maalesef karşılaştığımız mum ışığında oy tasnifi, bu ülkenin utancıdır. Türkiye artık bu karanlık tabloyu aşmalıdır, anlaşılan eşkiya karanlık seviyor, ama sandık görevlilerimiz yılmayacaktır, sonuna kadar talip edeceğine başarıya ulaşacağımıza inanıyorum."

CHP SÖZCÜSÜ KOÇ: "ÇOK ÇİRKİN MANİPÜLASYONLAR YAPILIYOR"

Haluk Koç- CHP Sözcüsü:

"Çok çirkin seçim manipülasyonlarının yapıldığı bir gecedeyiz. Üzülerek söylüyorum devletin resmi ajansı Anadolu Ajansı, bu manipülasyonların merkezi olarak çalışıyor. 

"KESİNTİLER KABUL EDİLEMEZ"

İstanbul'un değişik ilçelerinde elektrik kesintilerinin olduğunu söyleyen Koç, bu durumun kabul edilmeyeceğini söyledi.

"SEÇİM SUÇU İŞLENİYOR"

Mahmut Tanal- CHP İstanbul Milletvekili:

"Manipülasyon bu seçimde had safhada. Elektriklerin kesileceğini ve hırsızlık yapacaklarını zaten söylüyorduk. Ayrıca fazla pusula basıldı. Buna tüzük hazırladılar.  Yüksek Seçim Kurulu'nun 138 sayılı genelgesindezdeniliyor ki; 'kişiler hatalı oy verse bile, ikinci pusula verilmez'. O zaman, niye fazla pusula bastınız? 

CHP'Lİ TANAL'DAN ELEKTRİK KESİNTİLERİ İÇİN SUÇ DUYURUSU

Bu güne kadar elektrik kesilmeyen semtte, elektrikler kesiliyorsa, bunun tek izahı var; karanlıkta suç işlenir! Hırsızlık, dolandırıcılık karanlık yerde yapılır. Bu şunu gösteriyor; elektriklerin kesildiği yerlerde,  AKP herhalde bu suçu işleyecektir. Bu güne kadar, elektrik kesintilerinin olmadığı bölgelerde, oy sayılırken kesintilerin olması nedeniyle savcıları göreve davet ediyorum. Suç ihbarında bulunuyorum. Bilinçli olarak, seçim suçu işleniyor. 

BURCU ORAL EVREN | SANSURSUZHABER.COM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com