CHP seçimlere Kuvayi Milliye ruhuyla giriyor!

CHP seçimlere Kuvayi Milliye ruhuyla giriyor!
BOP’çu bir AKP'ye karşı Kuvayi Milliye ruhu ile seçimlere girilmektedir

CHP Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner, partisinin yerel seçimlerdeki adaylarına ilişkin, CHP seçimlere Kuvayi Milliye ruhuyla girmektedir. AKP gayri milli kimliği ile öne çıkan bir siyasal örgüttür. Buna karşın diğer partiler CHP, MHP, DSP merhum Erbakan’ın Saadet Partisi milli duruşları bilinen siyasal organizasyonlardır. O bakımdan gayri milli BOP’çu bir AKP karşı Kuvayi Milliye ruhu ile işbirliği yapılarak seçimlere girilmektedir. Gösterilen adaylar da bu düşüncenin ürünüdür. Kuvayi Milliye ruhu altında birleşme işbirliğidir” dedi.

“HIRSIZLAR POLİSLERİ KOVALADI VE MAKAMLARINDAN KOVDU”

Öner, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında “rüşvet ve yolsuzluk” operasyonuna değinerek, Hırsızlar polisleri kovaladı ve makamlarından kovdu. Bu dünyada yaşanmış ilk hırsızın polisi kovalaması ve yetkin siyasetçilerin polislerle, yargıçları, savcıları linç operasyonunun başlaması hadisesidir” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın meydan meydan, şehir şehir dolaşıp polisleri, savcıları şikayet ettiğini iddia eden Öner, “Yolsuzlukların üstünü örtmekte, delilleri karartmaktadır” diye konuştu.

“DEĞİŞİKLİKLE; BAŞBAKAN’A UZANACAK ELLER KIRILMAKTADIR”

Adli Kolluk Yönetmeliğindeki değişikliğe işaret eden Öner, “Değişiklikle; Başbakan’a uzanacak eller kırılmaktadır. Çünkü 17 Aralık operasyonunda acemiler yakalanmış, ustalar henüz ele geçirilememiştir. Ustalara giden süreç tıkanmaya çalışılmaktadır” dedi.

Adli Kolluk Yönetmeliğinde yapılan değişiklikleri eleştiren Öner, “Bu hukuka vurulan hukuk dışı darbedir. 21 Aralık darbesi Türkiye’de hukuku katletmiştir. Bundan böyle yolsuzlukları yapan üst düzey yetkilileri hakkında herhangi bir işlem yapmak fevkalade zorlaşmıştır” diye konuştu.

“Adli Kolluk Yönetmeliğindeki değişiklik anayasaya uygun mu?” sorusuna da Öner, “Bu düzenleme hukuka da anayasaya da hakkaniyete de aykırıdır. Bu düzenleme ile yargı erki yürütme erkinin emrine girmiştir” dedi.

İstanbul Emniyetine basın mensuplarının girişi yasaklandı, nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna da Öner, Emniyete düne kadar basın mensuplarının girmelerine izin verilirken, basın mensupları bu izinleri halkın haber alma hakkını teslim konusunda objektiflikle yerine getirirken ne olmuştur da basın Emniyet binalarından dışlanmak istenmiştir” diye sordu.

“YOLSUZLUKLARI ÖRTBAS ETME GİRİŞİMİDİR”

Aksaray Valisi’nin İstanbul Emniyet Müdürü olarak görevlendirmesinin de hukuk dışı olduğunu savunan Öner, “Çünkü valiler İçişleri Bakanı’nın yasadaki tabiriyle önermesi ve Bakanlar Kurulunun tamamının imzası ve Sayın Cumhurbaşkanı’nın onayıyla atanırlar.

Aksaray Valisi Sayın Selami Altınok’un İstanbul Emniyet Müdürlüğünü tedviren görevlendirmesinde Sayın Cumhurbaşkanı’nın onayı yoktur. Bu bakımdan bu işlem delilleri karartma, yolsuzlukları örtbas etme girişimidir”
dedi.

“CHP SEÇİMLERE KUVAYİ MİLLİYE RUHUYLA GİRMEKTEDİR”

CHP’nin belediye başkan adayları açıklandı. Partinin sağa kaydığı yönünde eleştiriler var, ne diyorsunuz?” sorusuna da Öner, CHP seçimlere Kuvayi Milliye ruhuyla girmektedir. AKP gayri milli kimliği ile öne çıkan bir siyasal örgüttür. Buna karşın diğer partiler CHP, MHP, DSP merhum Erbakan’ın Saadet Partisi milli duruşları bilinen siyasal organizasyonlardır. O bakımdan gayri milli BOP’çu bir AKP’ye karşı Kuvayi Milliye ruhu ile işbirliği yapılarak seçimlere girilmektedir. Gösterilen adaylar da bu düşüncenin ürünüdür. Kuvayi Milliye ruhu altında birleşme işbirliğidir” yanıtını verdi. (LAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com