CHP, "SEÇSİS Şifreleri Kimde?" Diye Sordu...

CHP, "SEÇSİS Şifreleri Kimde?" Diye Sordu...
CHP'li Tanrıkulu, YSK'nın sistemine giriş şifrelerini sordu?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e sordu: “30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilen ancak Türkiye genelinde şaibe uyandıran 30 Mart Yerel Seçimleri Sonuçlarının yüklendiği Bilgisayar Destekli Merkezi Seçmen Kütüğü Sistemi-SEÇSİS’te kullanılan ana yazılım sistemine giriş ve müdahale yapılabilmesi için güvenlik şifreleri hangi yetkililerde bulunmaktaydı?”

Tanrıkulu’nun soru önergesi şöyle:

1.    30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilen ancak Türkiye genelinde şaibe uyandıran 30 Mart Yerel Seçimleri Sonuçlarının yüklendiği Bilgisayar Destekli Merkezi Seçmen Kütüğü Sistemi-SEÇSİS’te kullanılan ana yazılım sistemine giriş ve müdahale yapılabilmesi için güvenlik şifreleri hangi yetkililerde bulunmaktaydı?

2.    30 Mart 2014 günü SEÇSİS giriş şifreleri kimler tarafından kullanılmıştır?

3.    SEÇSİS İşletim Sistemine giriş ve müdahale yapılabilmesi için gerekli şifrelerin ve kodlama yazılımının Adalet ve Kalkınma Partisi’ne sızdırıldığı iddiası doğru mudur?

4.    İddia doğru ise, Adalet ve Kalkınma Partisi’ne verilen güvenlik şifrelerinin 30 Mart 2014 tarihinde AKP Genel Merkezi’nde kurulan Seçim Koordinasyon Merkezi’nde Anadolu Ajansı’nın yaptığı manipülasyon ve sonucunda ortaya çıkan algı etkisinin ardına saklanılarak elektronik sistemde AKP oylarında artışlar oluşturmak için kullanıldığı iddiası doğru mudur?

5.    Anadolu Ajansı Genel Müdürü’nün 30 Mart 2014 Yerel Seçim sonuçlarının açıklandığı saatlerde AKP Genel Merkezi’ne gittiği iddiası doğru mudur? İddia doğru ise, bir kamu görevlisi hangi gerekçe ile AKP Genel Merkezi’ne gitmiştir?

6.    Ayrıca Anadolu Ajansı Genel Müdürü’nün bir AKP Genel Başkan Yardımcısı ile görüştüğü iddiası doğru mudur? İddia doğru ise bu kişi kimdir?

7.    30 Mart 2014 gecesi saat 22:00-23:00 arasında SEÇSİS’te yapılan müdahalelerle İstanbul’da yüzde 10, Ankara’da ise yüzde 5 oranında AKP oylarında artışlar sağlandığı iddiası doğru mudur? (BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com