CHP Sözcüsü Koç: ”AKP, Hatay'da Ateşle Oynuyor!"

CHP Sözcüsü Koç: ”AKP, Hatay'da Ateşle Oynuyor!"
CHP Sözcüsü Haluk Koç, Hatay'da seçimlerin iptali ile ilgili itirazlara ve YSK'nın inceleme yapılması kararına tepki gösterdi. "Alnımızın akıyla kazandığımız seçimi, masa başında kaybediyoruz!" dedi.

CHP'DEN HATAY SEÇİMİNE İTİRAZA SERT TEPKİ

CHP Sözcüsü Haluk Koç, Hatay'da seçim itirazlarının incelenmesi kararı veren Yüksek Seçim Kuruluna, sert çıktı. Koç, CHP'nin Hatay'da 4000’e yakın oy farkı ile seçimi kazandığını; ancak AKP'nin devletin tüm bilgi işlem olanaklarını kullanarak,  oy kullanan askerler ve kısıtlılar ile ilgili araştırma yaptırdığını öne sürdü. Bu taktiğin Yalova'da da uygulandığını vurguladı. 

"TAYİN DÖNEMİ DEĞİL, TAYİN ÇIKARDILAR"

Nisan ayı içinde Hatay'daki seçim kurullarında, tayin dönemi olmamasına rağmen bazı tayinlerin çıkartıldığının altını çizen Koç,  "Seçimleri nasıl iptal ettirebiliriz, bize kim engel çıkarabilir, bizim vesayet düzenine kim uygun davranmayabilir diyerek, ona göre tayin çıkarıyorlar. " dedi. 

"AKP, ATEŞLE OYNUYOR!"

Koç, Hatay'da bir seçim iptalinin, çok tehlikeli sonuçlar doğurabileceği uyarısı yaptı. "Hatay'da AKP nin il başkanı gibi çalışan bir vali var. Türkiye'nin en hassas noktasında AKP ateşle oynuyor... YSK, bir seçim iptaline giderse, Türkiye'de  çok ciddi sıkıntılar olur, seçim üç beş oyla değil, 4000 oy farkla kazanıldı orada!" (BEE)

Yorumlar
ceyhun özyurt
24 Nisan 2014 Perşembe 14:01
14:01
onurlu bir şekilde,millet meclisinden,komisyonlardan,meclis başkanlığı görevlerinden ayrılın.bırakın meclis AKP.ve yandaşlarının olsun.
212.253.161.74
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com