CHP Tazminat Davası Açacak!

CHP Tazminat Davası Açacak!
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada yine tartışma yaratacak sözler sarfetti...

Mısır ile ilgili değerlendirmelerde bulunurken CHP'li Canan Arıtman'ın Arap kadınlarıyla ilgili sözlerine atıfta bulunan Erdoğan, CHP'li kadınlar için 'Bunlar tornadan çıkmış hanımlar' sözleriyle yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. CHP Milletvekili Canan Arıtman ise Erdoğan'ın sözleriyle ilgili yargıya başvuracağını söyledi.

İŞTE ERDOĞAN'IN KONUŞMASINDA O BÖLÜM

"Başbakan Erdoğan, Mısır'da yeni bir süreç başladığını ama Anamuhalefet Partisi'nin dünyadan habersiz bir şekilde, Mısır'da devlet başkanının istifasından sonra "Başbakan aceleci davrandı" dediğini belirterek, şunları kaydetti: "İşte nasıl Mecliste aceleleri yoksa, dış politikada da aceleleri yok.On yıllar boyunca Türkiye'nin doğusuna, güneyine nasıl baktılarsa bugün de aynı şekilde bakıyorlar. On yıllar boyunca nasıl umursamadılarsa, ilgilenmedilerse bugün de aynı durumdalar. Daha da vahimi, on yıllar boyunca Arapları, Ortadoğu'yu nasıl küçümsedilerse maalesef bugün de aynı yerdeler. İşte en son... Arap hanımlarını, Arap kadınlarını tahkir edecek kadar vicdansız ve izansızlar. Böyle bir yaklaşım olabilir mi? Sizin, hiçbir ülkenin kadınına, Yaradan'ın yarattığı insanlara bu şekilde yaklaşma hakkınız olamaz. Ondan sonra kadın haklarından bahsediyorsun. Sizin kadın hakları dediğiniz olay sadece bu ülkenin kadınları için mi geçerlidir? Bu ülkenin dışındaki kadınlar için böyle bir şey geçerli değil mi? Bunları anlamak mümkün değil. Bunlar tornadan çıkmış hanımlar, CHP zihniyeti bu. Var mı böyle bir şey ya? Biz, 'Yaratılanı Yaradan'dan ötürü seviyoruz' derken ayırım yapmıyoruz."

ARITMAN: DAVA AÇACAĞIM

CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "En son Arap kadınlarını tahkir edecek kadar vicdansız, izansız ve insafsızlar. Bu ülkenin hanımları dışında, bunlar sonradan çıkmış hanımlar, bu CHP zihniyeti" sözlerine sert tepki gösterdi.

Arıtman, CHP'nin TBMM grup toplantısı öncesinde gazetecilerin konuya ilişkin sorularını yanıtladı. "Başbakan hem bana, hem de tüm cumhuriyet kadınlarına hakaret etmiştir" diye konuşan Arıtman, Başbakan Erdoğan hakkında tazminat davası açacağını söyledi

ARAPDER DE ARITMAN'A DAVA AÇIYOR

Merkezi Şanlıurfa'da bulunan Araplar Yardımlaşma ve Kültür Derneği (ARAPDER) Başkanı Şükrü Kırboğa, CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman'ın Arap kadınlarıyla ilgili açıklamasında "Halkın bir kesimini alenen aşağıladığı" iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Kırboğa, yaptığı yazılı açıklamada, CHP Milletvekili Arıtman'ın bir konuşmasında "Arap kadınları gibi olmak istemiyoruz" dediğini aktararak, bu sözün gerek Türkiye'de yaşayan Arap etnik kökenine sahip kadınlarda gerekse Arap dünyasında tepkiyle karşılandığı ve birçok platformda bu tepkilerin dile getirildiğini ifade etti.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com