CHP teklifin yenilenmesini isteyecek

CHP teklifin yenilenmesini isteyecek
CHP, TBMM Başkanlığı’na bugün yapacağı başvuruda, 4+4+4 teklifinin kabul edildiği son oturumun İçtüzüğe uygun yapılmadığı gerekçesiyle yenilenmesini isteyecek.

Başvuruda, CHP’li üyelerin, yazılı olarak ilettikleri söz taleplerinin işleme konulmadığı ve önergelerin dikkate alınmadığı belirtilecek. Ayrıca, İçtüzüğe göre sükunetin olmadığı ve kavga ortamında görüşmelerin yapılamayacağı ve görüşmelere ara verilmesi gerektiği ifade edilecek.
CHP Grup başkanvekilleri Akif Hamzaçebi, Muharrem İnce ve Emine Ülker Tarhan imzasıyla TBMM Başkanlığı’na yapılacak başvuruda, Meclis Milli Eğitim Komisyonu’nda yapılan 4+4+4 teklifinin son oturumunun yenilenmesi talep edilecek.
Edinilen bilgiye CHP’nin TBMM Başkanlığı’na yapacağı başvuruda, 4+4+4 teklifinin görüşüldüğü son oturumun İçtüzüğe aykırı bir şekilde gerçekleştiği belirtilecek.

CHP başvurusunda, İçtüzüğe göre sükunetin olmadığı ve kavga ortamında görüşmelerin yapılamayacağına işaret edecek. Böyle bir ortamda Komisyon Başkanı’nın görüşmelere ara vermesi gerektiği belirtilen başvuruda, “CHP’li üyelerin divana yazılı yaptığı söz talep eden başvurular işleme konulmadı. Yazılı söz talep eden dilekçeler oturum başlamadan verildi. Söz taleplerimiz dikkate alınmamıştır. Ayrıca komisyon üyesi arkadaşlarımızın vermiş olduğu önergeler dikkate alınmamıştır. Bu nedenle İçtüzüğe uygun bir görüşme yapılmadığından teklifin son oturumun yenilenmesi gerekir. Aksi takdirde çok açık bir şekilde İçtüzük ve Anayasa ihlali olacaktır” denilecek.
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com