CHP Teşkilatını Karıştıran Büyük Kriz!

CHP Teşkilatını Karıştıran Büyük Kriz!
CHP'nin başörtülü il yöneticisi, kendisine 'Sıkmabaş metres' diye hakaret eden partiliyi Merkez'e şikayet etti. Uyarı yerine 'terfi' gelince, kadın çareyi yargıya gitmekte buldu...

CHP, bu kez de ilginç bir "başörtüsü" olayıyla sarsıldı. Olaylar, CHP'nin başı örtülü üyesi Raziye Demir'in, Konya'da İl Saymanı olmasıyla başladı. Demir'in ifadesine göre, birlikte il yönetiminde görev yaptıkları Cumhur Koyuncu, "sıkmabaş" ifadesini kullanarak kendisini aşağılamaya başladı.

'ÖDÜLLENDİRDİLER'
Demir, 1 yıl süren bu tacizden parti yönetimini haberdar etmedi. Ancak, Koyuncu'nun ihtamlarını "özel hayata" taşıması, bardağı taşıran son damla oldu. Bu arada Saymanlık görevinden ayrılan Demir, yaşadıklarını şöyle anlattı: "Artık sıkmabaş lakabına alışmıştım. Ancak, daha sonra bazı arkadaşlarımızı arayıp, 'O metres parçasının peşinden nasıl gidersiniz' demeye başladı. Bu çok ağır ve hazmedilemeyecek bir ifadeydi. Ben de Genel Merkez'e bildirdim." Yaşadıklarını Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil'e ilettiğini anlatan Demir, uyarı beklerken çok farklı bir uygulamayla şaşkına döndüğünü şöyle anlattı: "Cumhur Bey adeta mükafatlandırılarak, CHP Konya İl Başkanlığı'na atandı. Partim zarar görmesin diye sineye çekiyordum, ama artık benim de yargıya gitmekten başka çarem kalmadı." Alacağı tazminatı Gençlik Kolları'na bağışlayacağını söyleyen Demir, üzüntüsünü, "Ben metres parçası değilim. Sadece resmi nikah yapmadım. O da benim özel hayatım" sözleriyle dile getirdi.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com