CHP Türbanlı Afişin Cezasını Kesemedi!

CHP Türbanlı Afişin Cezasını Kesemedi!
CHP'de tartışma yaratan türbanlı afişlerin sorumlusu Mustafa Değirmenci'nin cezasını kesemedi..


CHP, referandum sürecinde astırdığı başörtüsüne hakaret afişleri nedeniyle Yüksek Disiplin Kurulu'na (YDK) sevk ettiği Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci'nin durumunu yine görüşmedi.

İhraç talebi, geçtiğimiz ayki toplantıda da gündeme gelmemiş ve karar, ekim ayı toplantısına ertelenmişti. YDK dün toplandı ama konu yine görüşülmedi. Kurul üyelerinden Gökhan Durgun, belediye başkanıyla ilgili kararın bir sonraki toplantıya bırakıldığını bildirdi. Ancak iddialara göre Değirmenci'nin durumu unutturulmaya çalışılıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz hafta gazete ve televizyonların genel yayın yönetmenleriyle yaptığı toplantıda, "Ben arkadaşlara 'Şöyle bir karar verin' diyemem. Bekleyip disiplin kurulunun kararını göreceğiz." demişti. CHP, önce bu afişlerin hükümetin komplosu olduğunu iddia etmiş, sorumluların derhal bulunmasını istemişti. Fakat İçişleri Bakanlığı'nın araştırmasıyla afişlerin Avcılar Belediye başkanı tarafından astırıldığı ortaya çıkmıştı.

Kılıçdaroğlu, partilileri uyardı: Her kafadan farklı ses çıkmasın
Öte yandan CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı, Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapıldı. Alınan bilgilere göre toplantıda Çankaya Köşkü'ndeki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunun yanı sıra, hafta sonu İstanbul'da aydınlarla yapılan görüşmeler ve HSYK seçimleri ele alındı. Kılıçdaroğlu, toplantıda yaptığı değerlendirmede Grup Başkan Vekili Muharrem İnce'nin "Resepsiyona katılmayacağız." açıklamasının erken ve gereksiz olduğunu kaydetti. Toplumda yeni tartışmalara sebep olabilecek konularda her kafadan farklı bir ses çıkmamasını isteyen CHP lideri, resepsiyon konusunda sergilenecek tavrı kendisinin kamuoyuna açıklayacağını dile getirdi.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com