CHP vatandaşa vurulan darbeyi unutturmuyor

CHP vatandaşa vurulan darbeyi unutturmuyor
CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, zamlar sonucu aylık doğalgaz faturasının 200 TL’den 275 TL’ye, aylık elektrik faturasının da 50 TL’den 60 TL’ye çıktığını belirterek, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Yıldız’a zamların gerekçesini sordu.
CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.
 
Akagün Yılmaz önergesinde, Bakan Yıldız’ın zamlardan 11 gün önce, “Gündemimizde doğalgazla ilgili bir zam çalışması yoktur” demesine karşın doğalgaz ve elektriğe zam yapıldığını belirterek, gerekçesini sordu.
 
İki odalı bir evde yaşayan, kombi kullanan bir ailenin aylık doğalgaz faturasının geçen yıl 200 TL, elektrik faturasının da 50 TL olduğunu belirten Yılmaz, doğalgaza Nisan’da ve Ekim’de yapılan zam sonucunda aylık doğalgaz faturasının 200 TL’den 275 TL’ye, aylık elektrik faturasının da 50 TL’den 60 TL’ye çıktığını belirtti. Bu zamların hem vatandaşları hem de sanayiciyi büyük sıkıntıya soktuğunu ifade eden Yılmaz, Bakan Yıldız’a “1 Ocak 2012 tarihinden 1 Ekim 2012 tarihine kadar Türkiye olarak satın aldığımız doğalgaz fiyatlarında bir artış olmuş mudur? Böylesi bir artış olmadıysa bu zammın gerekçesi nedir?” diye sordu. 

CHP’li Yılmaz şu soruların cevabını istedi:
 
“1 Ocak 2012 tarihinden 1 Ekim 2012 tarihine kadar doğalgaz ve elektriğe gelen zam oranı nedir?
 
1 Ocak 2012 tarihinden 1 Ekim 2012 tarihine kadar asgari ücrette, emekli maaşında ve memur maaşında yapılan artış oranı nedir?
 
1 Ekim 2012 tarihinde yapılan doğalgaz zammından 11 gün önce zam yapılmayacağı açıklanmasına rağmen bu süre içinde ne oldu da doğalgaza böyle büyük bir zam yapıldı?
 
Yapılan bu zamlar bütçenin hangi açığını kapatmak amacıyla kullanılacaktır?
 
Doğalgaz ve elektrik zamlarından sonra asgari ücretli, emekli, memur ve sanayicilerimizin bundan olumsuz etkilenmemeleri için önlem almayı düşünüyor musunuz?” (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com