"CHP ve ADD" Paralarını Bankalarda Unuttular

"CHP ve ADD" Paralarını Bankalarda Unuttular
103 bin 268 hesap sahibi, bankalarda binlerce lirasını unuttu. Paralarını bankalarda unutanlar arasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya İlçe Başkanlığı ile Kütahya'nın Domaniç ilçesinde bulunan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) şubesi de var. Aynı z

103 bin 268 hesap sahibi, bankalarda binlerce lirasını unuttu. Paralarını bankalarda unutanlar arasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya İlçe Başkanlığı ile Kütahya'nın Domaniç ilçesinde bulunan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) şubesi de var. Aynı zamanda Eskişehir'deki Kızılay şubesi de banka hesabını unutanlar arasında yer alıyor.
Türkiye'de faaliyet gösteren 20 bankada, 103 bin 268 hesap sahibinin unutulmuş binlerce lirası bulunuyor. Bankalar 10 yıldır işlem yapılmadığı için 'zaman aşımına' uğrayan hesapların ilanla müşterilerini uyarıyor. Bankacılık Kanunu'na göre, bankalarda parası olanlar en son işlem tarihinden itibaren 10 yıl içinde aranmayanlar zaman aşımına tabii bulunuyor. Bu yüzden 15 Mayıs 2009 tarihine kadar söz konusu hesaplar için başvuruda bulunulmaması halinde bunlar, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilecek. Bankalarda parasını unutanlar arasında ünlü isimlerden siyasi partilere, spor kulüplerinden şirketlere geniş bir kesim bulunuyor. Parasını unutanlar arasında TMSF'nin 500 milyon doların üzerindeki alacağını tahsil için peşinden koştuğu işadamı Korkmaz Yiğit de var.
Kızılay'ın bile Eskişehir'deki banka hesabı hatırlanmayı bekliyor. Emekli maaşları ödemesi için Hazine'den kaynak aktarılan SSK ve Bağ-Kur'un Ankara ve diğer bazı merkezlerdeki hesapları da zaman aşımıyla karşı karşıya kaldı. Aynı şekilde Sağlık Bakanlığı, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Osmaniye, Erzincan, Afyon-İscehisar Devlet Hastaneleri de sağlık alanında unutkan mudileri oluşturuyor. Hazine'nin de Ziraat Bankası Yenişehir Şubesi'ndeki hesabında 10 yıldır işlem yapılmıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com