CHP ve MHP'den bomba ittifak!

CHP ve MHP'den bomba ittifak!
Ankara kulisleri bu iddia ile çalkalanıyor!
TBMM'nin tatile girmesinin ardından Ankara kulislerinde 2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimler için iddialar atılmaya başlandı. Bu iddiaların başında MHP ve CHP'nin ittifak yapacağı geliyor. Olası CHP ve MHP ittifakında İstanbul ve İzmir'de CHP aday çıkaracak MHP destek verecek, Ankara'da ise MHP aday çıkaracak CHP destekleyecek. İddialar bununlada sınırlı değil birçok il ve ilçede de her iki partinin tabanına hitap edecek en azından, tepki görmeyecek isimlerin destekleneceği söyleniyor.
 
Bu söylentilerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kulağına gittiği, Erdoğan'ın buyüzden Sincan ve Kazlıçeşme Mitinglerinde Ülkücüler üzerinden siyaset yapma kararı aldığı belirtiliyor. Erdoğan'ın her eve Türk Bayrağı çıkışı da MHP'nin oylarını almak için yaptığı gelen bilgiler arasında.
 
MHP lideri Devlet Bahçeli’nin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Yeni anayasa çalışmalarında üzerinde uzlaşılan 48 maddeyi yasalaştıralım” önerisine karşı “Uzlaşılan maddeler seçimden sonraya bırakılsın” demesine AKP’den gelen sert tepki, iki parti arasındaki çekişmenin su yüzüne çıkmasına neden oldu. AKP, Bahçeli’nin açıklamalarını yerel seçimlerde CHP ile işbirliğine sıcak baktığı şeklinde yorumladı. Ve bu nedenle Devlet Bahçeli’ye Anayasa paketini gerekçe göstererek ağır eleştirilerde bulundu. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com