CHP ve MHP'den 'gizli oturum'a tepki!

CHP ve MHP'den 'gizli oturum'a tepki!
TBMM Genel Kurulu bugün terör gündemiyle toplandı...

MHP ve CHP oturumun gizli yapılmamasını istedi. CHP'li Muharrem İnce, "Eğer burada konuşulanlar, özel temsilciler aracılığı ile Oslo'dan Kandil'e ulaşatırıcaksa bunu milletimiz de bilsin" deyince TBMM'de gergin anlar yaşandı. TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu'nun görüşmelere 10 dakika ara vermesinden sonra Meclis kapalı oturumuna başladı.

İlk söz olan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Bu konuda milletten saklayacağımız sözümüz yok. Bu görüşmelerimizin milletimizin huzurunda açık yapılması hususunda MHP'nin duruşunu bu vesiyle ile ifade etmek istiyorum" dedi.

CHP'Lİ İNCE BAŞBAKAN'IN OLMAMASINI ELEŞTİRDİ

Daha sonra söz alan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce Başbakan'ın oturumda bulunmamasını eleştirdi. İnce şunları söyledi:

"Türkiye kan ağlarken, insanların evinde yangın varken, Türkiye en önemli sorununu terörü tartışırken Başbakan nerede? Başbakan Erdoğan gelip bu Meclis'e bilgi vermelidir. Meclis'i ciddiye almalıdır. Hükümet bize kapalı oturum yaptığında yeni bilgiler verecekse kapalı oturum olsun buna itirazımz yok. Milletimiz artık 'Kanı yerde kalmayacak' gibi sözleri duymak istemiyor. Eğer burada konuşulanlar özel temsilciler aracılığı ile Oslo'dan Kandil'e ulaşatırıcaksa, bunu milletimiz de bilsin. Neden on yıl bekleyelim. Eğer İsrail bir askeri için bin Filistinliyi serbest bırakıyorsa, ona askeri üniforma gönderiyorsa, bu memleketin 25 tane gariban çocuğunu al bayraklarla toprağa gömerken Başbakan Erdoğan parlamentoda olmalıdır. Herkes şunu bilsin ki, bugün CHP Beşir Atalay'ı o kürsüden konuşturmayacak."

CHP'li Muharrem İnce'nin bu sözleri üzerine Meclis'te gergin anlar yaşandı. AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli ise, 'oturumun kapalı olması' şeklinde genel bir mutabakat olduğunu belirtti.

Gerginliğin devam etmesi üzerine TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu görüşmelere 10 dakika ara verdi. Daha sonra Meclis kapalı oturumuna başladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com