CHP yerel seçim çalışmalarını hızlandırıyor

CHP yerel seçim çalışmalarını hızlandırıyor
CHP MYK, 2014'teki yerel seçim çalışmalarının hızlandırılarak, belli bir eylem planı içinde yürütülmesine karar verdi. 29 Mart'ta yapılacak toplantı ile duyurulacak CHP'nin yerel seçimler eylem planında, yerel seçimlere dönük ay ay yapılacak çalışmalar be

CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, genel merkezde toplandı. Yaklaşık üç saat süren toplantının ardından yazılı ya da sözlü bir açıklama yapılmadı.

Edinilen bilgiye göre toplantıda öncelikle Çanakkale'deki 18 Mart Şehitleri anma günü etkinlikleri değerlendirildi. Kılıçdaroğlu, CHP'li bazı genel başkan yardımcılarının ve milletvekillerinin gittiği etkinliklere ilişin kurmaylarının izlenimlerini aldı. MYK'da Kılıçdaroğlu'nun hafta sonu gerçekleştirdiği Niğde gezisi de değerlendirildi.

Olağan kongre hazırlığı içinde olan CHP, toplantıda kongre takvimini de gözden geçirirken, ilçe kongrelerini tamamlayan Konya, Şanlıurfa ve Siirt'te il kongresi tarihleri de belli oldu. CHP'de, Konya 15 Nisan'da, Şanlıurfa 22 Nisan'da, Siirt ise 2 Haziran'da İl kongresini toplayacak.
CHP, 2014'te yapılacak yerel seçimler için hazırlıklarını da hızlandırmaya karar verdi.

MYK'da yerel seçimlere dönük kapsamlı bir eylem planının oluşturulmasına karar verilirken, konuyla ilgili geniş katılımlı bir toplantı yapılacak.

29 Mart'ta gerçekleştirilecek toplantıda, "24 ayın eylem planını" taslağı tartışılacak. Yerel seçimlere dönük çalışmalarını hızlandıran CHP, 2014'e kadar ay ay yapılacak çalışmaları bu eylem planı altında toplayacak. İl başkanları ile nüfusu 100 binin üzerinde olan belediye başkanlarının davetli olduğu toplantıda, eylem planının taslağı sunulacak. İl başkanları ile belediye başkanlarının görüş ve önerileri ile eylem planı uygulamaya konulacak.

Ankara Hilton Otel'de 29 Mart'ta yapılacak toplantıya Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak.
(SRK)
 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com