CHP yerel seçimlerde boyunun ölçüsünü alacak!

CHP yerel seçimlerde boyunun ölçüsünü alacak!
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu, CHP'nin yerel seçimler için çok ciddi hazırlık yaptığını söyledi.

Yerel seçimleri, iki yıl içinde yapılacak diğer seçimleri etkileyecek bir sınav olarak gördüklerini söyleyen Loğoğlu, "Tabiri caizse boyumuzun ölçüsünü yerel seçimlerde alacağız. O boyun da ne kadar yüksek olursa bizim için o kadar iyi olacağını düşünüyoruz" dedi.

Osmaniye'de CHP İl Başkanlığı'nda açıklama yapan Faruk Loğoğlu, CHP'nin yerel seçim konusunda çok sistemli, planlı ve bilinçli bir çalışma içinde olduğunu anlattı. CHP Merkez Yönetim Kurulu'nun (MYK) her hafta toplandığını kaydeden Loğoğlu, "Her toplantı da yerel seçim konuları ağırlıklı olarak gündeme geliyor. Parti üç tane kamuoyu yoklaması yapan üç tane şirketle anlaştı. Yerel seçimlerin olacağı tarihe kadar CHP için iki üç ay aralıklarla Türkiye'nin bütün illerinde kamuoyu yoklamaları yapacak" diye konuştu.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN


'KAZANABİLECEK KİŞİLERDEN SEÇİLECEK'

Seçimlerden CHP'den ne beklenildiğini, halkın neler istediğini ele acaklarını açıklayan Loğoğlu, şöyle konuştu:

"CHP nerede, partiden neler isteniyor, halkın yerel seçimlerde beklentileri ne, Kimler nerede aday olursa başarılı olunur  Bunun yoklamaları yapılacak. Yerel seçimlerde kim nerede nasıl olacak? Bu konuda tam bir karar alınmış değil. Bu konu görüşülüyor. Şu kadarını söyleyeyim, aday belirleme ve açıklama süreci ne olursa olsun, bunlar o yöreden kazanabilecek, bulunduğu her kesimden oy alabilecek kişilerden seçilecek. 'Onun adamı, bunu aday yapalım' gibi bir düşünce olmayacak. Yerel seçimleri, önümüzdeki iki yıl içinde yapılacak diğer bütün seçimleri, hatta bir anayasa referandumunu etkileyecek bir sınav olarak görüyoruz. Tabiri caizse boyumuzun ölçüsünü yerel seçimlerde alacağız. O boyun da ne kadar yüksek olursa bizim için o kadar iyi olacağını düşünüyoruz."  (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com