CHP'de Adaylık Başvuruları Başladı

CHP'de Adaylık Başvuruları Başladı
CHP Genel Merkezi, genel seçim için milletvekili aday adayı başvurularını bugün almaya başladı..

CHP Genel Merkezi, 12 Haziran'da gerçekleşecek genel seçim için milletvekili aday adayı başvurularını bugün almaya başladı. Adaylar, 200 lira adaylık dosyası, 3 bin lira da 'aday adaylığı başvuru aidatı' için ödeyerek resmen milletvekili aday adayı oluyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başkanlığında dün gerçekleşen MYK ve PM toplantılarının ardından genel sekreter Bihlun Tamaylıgil, bugün aday adaylığı başvuru işlemlerinin başlayacağını bildirmişti. Sabah 09.30'dan itibaren CHP'nin genel merkez binasına gelen aday adayları, CHP'den 12 Haziran'da milletvekili adayı olabilmek için partiye başvuru yapmaya başladı.

CHP'de kurulan ve banka gişelerişeklindeki sistemde aday adayları öncelikle 200 lira ödeyerek, 'adaylık dosyası'nı İş Bankası'na ait ödendi makbuzu karşılığında alıyor. Aday adaylığı dosyasını alan partililer, giriş katta oluşturulan seçim bürosuna gelerek burada sıraya geçerek, kimlik bilgilerine verdikten sonra sırayla gerekli formları alarak adım adım bunları teslim etmeye başlıyor. Genellikle aileleriyle birlikte gelen aday adayları daha sonra 3 bin lira olan 'aday adaylığı başvuru aidatını' da ödeyerek başvuru işlemlerini tamamlıyor.


CHP'den Adana Milletvekili Aday Adayı Enver Altuner, "Adana'dan geldim. Mutluyum. Başvurumu yaptım. Türkçe öğretmeniyim hayırlısı olsun. Partinin aday adaylık başvurusunu ilan etmesinin ardından hemen gelerek başvurumu gerçekleştirdim:" diye konuştu. Kars'tan gelerek aday adayı olan Mutlu Gümüş ise, "Ailemle birlikte geldim. Başvurumu yaptım. Mutluyum burada olmaktan." dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com