CHP'de Ankara İl Başkanlığında olağanüstü kongre

CHP'de Ankara İl Başkanlığında olağanüstü kongre
CHP'de Tarık Şengül'ün istifasının ardından, bir grup parti delegesi Ankara İl Başkanlığı için olağanüstü il kongresi toplanmasını talep etti

CHP'de Tarık Şengül'ün istifasının ardından, bir grup parti delegesi Ankara İl Başkanlığı için olağanüstü il kongresi toplanmasını talep etti.

Partililer kongre için topladıkları imzaları parti Genel Merkezi'ne teslim etti. Öğle saatlerinde Genel Merkeze gelen partililer adına bir açıklama yapan Yenimahalle CHP eski İlçe Başkanı Kayhan Yüregir, 18 Ağustos'tan bu yana başlattıkları başvurularda 600 Ankara delegesinin 396'sının imzasını topladıklarını ifade etti.

Yüregir, ''Olağanüstü kurultay için yeterli imza toplanırsa kurultayın toplanacağını söyleyen Genel Merkez yöneticilerini şimdi olağanüstü il kongresinin toplanması konusunda parti içi demokrasiyi işletme duyarlılığına çağırıyoruz'' diye konuştu.

İMZALAR TOPLANDI

''Asılsız ve sudan gerekçelerle görevden alındıklarını, istifalarla görevlerinden düşürüldüklerini'' ileri süren Yüregir, şunları söyledi:

''Ankara ilini, CHP'ye yakışmayan söz ve eylemlerde bulunmayacak yöneticiler yönetmelidir. Bunun için örgütün söz ve karar sahibi olması gerekir. Ankara atama yönetimlerle daha fazla idare edilmemelidir. Kongre ile yeni yönetim belirlenmelidir. Ankara İl Başkanı ve Yönetim Kurulu istifalarla düşmüştür. Genel Merkez daha önce yaptığı yanlışlığı tekrarlamamalı, örgütün sesine kulak vermelidir.''

Yüregir, Yenimahalle İlçe Başkanlığı için de olağanüstü kongre toplanması gerektiğini bunun için de yeterli sayıda imza topladıklarını bildirdi.

Açıklamaların ardından delegeler topladıkları imzaları Genel Merkez yöneticilerine teslim ettiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com