CHP'de beyin fırtınası

CHP'de beyin fırtınası
CHP'ye 'emek verenler'le İstanbul'da buluşarak madalya veren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, önümüzdeki günlerde de bir ilke imza atarak, CHP'nin yaşayan genel başkanları ile buluşmaya hazırlanıyor.

Son dönemde parti içindeki İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler’in “Türk milleti-Kürt milliyeti” açıklamaları ve Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün “Rumlara etnik temizlik yapıldığı” yönündeki sözleri nedeniyle, “ideolojik ayrışma” tartışmaları nedeniyle sıkıntılı bir dönem geçiren CHP’de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, parti içi “birliğin” sağlanması ve partinin iktidara taşınmasına dönük politikalar konusunda kendisinden önceki genel başkanlarla bir toplantı yapmayı planlıyor.
 
Cumhuriyet’in haberine göre, CHP lideri, bu kapsamda halen Antalya milletvekili olan Deniz Baykal ile partinin yaşayan önceki genel başkanları Altan Öymen ve Hikmet Çetin’e davet gönderecek.
 
CHP liderinin özellikle AKP hükümetine karşı CHP’nin “iktidar”a taşınmasına dönük politikalar konusunda görüş alışverişinde bulunacağı belirtilirken, parti politikaları konusunda da görüş ve önerilerini almayı planladığı belirtiliyor. Kılıçdaroğlu’nun Portekiz’de yapılacak Sosyalist Enternasyonal toplantısından dönüşünde daveti gerçekleştirebileceği belirtiliyor. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com