CHP'de Büyük Kavga!

CHP'de Büyük Kavga!
CHP'nin yeni Parti Meclisi, bugün 5 saat süren toplantısında yeni yönetim belirlendi. Bihlun Tamaylıgil'in Genel Sekreter yapıldığı toplantıya ise Gürsel Tekin-Süheyl Batum kavgası damgasını vurdu...

CHP'nin 18 Aralık'ta yapılan 15. Olağanüstü Kurultay toplantısı seçilen Parti Meclisi bugün ilk toplantısını yaptı. 5 saat süren PM toplantısında eski Genel Sekreter Süheyl Batum ile Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin arasında büyük kavga yaşandığı öğrenildi.

CHP'nin Parti Meclisi toplantısı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapıldı. Yeni Merkez Yönetim Kurulu üyelerinin belirleneceği toplantı, beklenenden çok uzun sürdü. 5 saati bulan toplantıya partinin iki önemli ismi arasında yaşanan sert tartışmalar damgasını vurdu.

Kılıçdaroğlu'nun tartışmaların önünü kesmek için bu görevi bir kadına vereceğini açıkladı. Bihlun Tamaylıgil'in adının ortaya konmasından sonra Genel Sekreterlik tartışması kısa sürdü.

Süheyl Batum'un örgütten sorumlu Genel Başkanlık koltuğunda yetkinin bölünmesi talebini ortaya koydu. Öğrenildiğine göre Batum, “Örgütün batısı bana, doğusu Gürsel Tekin'e bağlansın” dedi. Batum'un bu isteğini ortaya koyması ile birlikte sert tartışmalar yaşanmaya başladı.

Gürsel Tekin'in, “Bu adam ne yapmak istiyor?” diye çıkışması üzerine Batum'un öfkelendiği ve bir süre iki isim arasındaki tartışmanın ses tonlarının iyice yükselmesi ile sürdüğü öğrenildi.

Tartışmanın sonunda Gürsel Tekin, Batum'un parti sözcülüğünden alınmasını istedi. Toplantı sonunda Tekin'in dediği oldu ve Süheyl Batum parti sözcülüğü görevinden alındı.

ERDOĞAN TOPRAK, AYAYDIN VE MUTLU OPERASYONU

Partinin Basın ve Propagandan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Erdoğan Toprak'ın ise parti içinde Aydın Ayaydın ve Zafer Mutlu operasyonu olduğu öne sürüldü. Önder Sav kanadının değerlendirmelerine göre, Erdoğan Toprak'ın bu göreve getirilmesi, “Tam bir Aydın Doğan operasyonu”.

Erdoğan Toprak, Vatan gazetesinin tepesindeki isim olan Zafer Mutlu'nun halasının oğlu. Zafer Mutlu, Erdoğan Toprak'ı CHP Bakırköy Belediye Başkan adayı yapmak istemiş, bunu başaramayınca da intikam almak amacıyla buna engel olduğunu düşündükleri ismi hedef almışlardı. Mehmet Sevigen hakkındaki yolsuzluk iddiaları, bu gelişmelerin sonunda Vatan gazetesi tarafından ortaya atılmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com