CHP'de "Büyük Kurultay" bugün

CHP'de "Büyük Kurultay" bugün
Cumhuriyet Halk Partisi'nin 16. Olağanüstü Kurultayı bugün yapılıyor...

CHP, kurultayın "Şölen" havasında geçmesi için dün geç saatlere kadar tüm hazırlıklarını tamamladı. Genel Merkez'de gün boyunca delegelerin ve parti örgütlerinin akınına uğradı. 

CHP'de 362 delegenin olağanüstü tüzük kurultayı çağrısı yaparak, genel merkeze imza vermesinin ardından başlayan süreç, CHP'yi çifte kurultaya taşıdı. 362 delegenin çağrısının ardından, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da tüzüğün sadece 9 maddesinde yapılacak değişliğin yetmeyeceği gerekçesiyle, ikinci bir kurultay çağrısında bulundu. Böylelikle CHP, 26 Şubat Pazar ve 27 Şubat Pazartesi olmak üzere iki kurultay geçirecek.

CHP, Ankara Arena Kapalı Spor Salonu'nda bugün yapılacak 16. Olağanüstü Kurultay için 400 kişilik ekibiyle çalışmalarını sürdürüyor. Demokrasi" ve "Özgürlük" temasının ağırlıklı olarak işleneceği kurultay salonunda, özgürlüğün rengi" olarak adlandırdığı mavi ile CHP'nin kurumsal kimliğinin rengi olan kırmızıyı ağırlıklı olarak kullanıldı. Salonda konuşmaların yapılacağı bir platform ve yanlarına dev ekranlar yerleştirildi.

Salon içinde kablosuz ağ ile internet erişimine rahatlıkla bağlantı sağlanacak. Dışarıya da konulacak dev ekranla halkın kurultayı an be an izlemesi sağlanacak.

Tribünler delege ve konuklar için hazırlanırken, onur konukları, yabancı temsilciler, medya mensupları için ayrı ayrı oturma bölümleri oluşturuldu. Salona adalet, özgürlük, demokrasi içerikli sloganların yer alacağı afişler de asılarak son hazırlıklar tamamlandı.

Kurultay için, ünlü dans grubu Anadolu Ateşi de bir gösteri sergileyecek. Anadolu Ateşi, Türkiye'nin yedi bölgesinden Oyunlar sunacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com