CHP'de büyük sürpriz!

CHP'de büyük sürpriz!
CHP Grup Başkan Vekili seçimlerinde hem sürprizler hem de şoklar yaşandı!
CHP'de grup organları ve TBMM Başkanlık Divanı üyeleri  seçimlerin de hem sürprizler hem de şoklar yaşandı. 3 tane Grup Başkan Vekili seçilecek CHP'de 2. turda  en fazla oyu alarak seçilen CHP Sinop milletvekili Engin Altay sürpriz yaptı. 2. turda seçilen diğer Grup Başkan Vekili ise Akif Hamzaçebi oldu. İlk turda hiç bir milletvekili 68 oyu geçemedi.
 
CHP'de Emine Ülker Tarhan'a sürpriz!
 
CHP'de kesin seçilir gözüyle bakılan Emine Ülker Tarhan Grup Başkan Vekilliğine seçilemedi. Adaylardan hiçbiri ilk üç turda gerekli oyu alamayınca Meclis Başkanvekilliği için 4. tura geçildi.
 
3. turda alınan oylar ise şöyle: İnce 48, Tarhan 33, Özel 34 oy aldı. Milletvekilleri 4. turda da yeterli oyu alamadı ve 5. tura geçildi. 5. turda Emine Ülker Tarhan seçimden çekildi ve Muharrem İnce tek aday olarak girdi. 103 oy alan İnce CHP'nin 3’üncü Grup Başkanvekili oldu.
 
Katip üye için Rıza Yalçınkaya, Tanju Özcan, Muharrem Işık, Emre Köprülü, Mevlüt Dudu ve Ali Demirçalı arasında yarış geçti. İkinci turda Katip üyeliği seçiminde Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya 76, Erzincan Milletvekili Muharrem Işık 71 oy aldı. (BCE)
 
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com