CHP'de çarşaf liste trafiği

CHP'de çarşaf liste trafiği
CHP'de günlerdir süren 'blok liste - çarşaf liste' liste tartışmaları ile ilgili genel görüş belli oldu.

Bugün Zeytinburnu Abdi İpekçi Spor Salonu'nda İstanbul İl Başkanlığı, İl Yönetim Kurulu ve Büyük Kurultay delegeleri seçilecek. Günler öncesinden tartışılmaya başlanan 'blok liste - çarşaf liste' seçiminde ise genel eğilim belli oldu.

SALICI VE ÖZCAN ARASINDA GÖRÜŞME TRAFİĞİ

Dün adaylar Oğuz Kaan Salıcı ve Ali Özcan'ın ekipleri arasında görüşme trafiği yaşandı. Genel eğilim olarak seçimin çarşaf listeyle yapılması görüşü baskın çıktı.

Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap ve Erdoğan Toprak blok liste isterken, Oğuz Kaan Salıcı'ya destek veren ve Kılıçdaroğlu'na yakınlığı ile tanınan Gürsel Erol ise çarşaf listeden yana tavır koydu. Adaylarla birlikte Gürsel Erol'un da etkisiyle çarşaf liste eğilimi ortaya çıktı.

Öte yandan İstanbul İl Başkan adayı Ali Özcan da çarşaf liste uygulanması için dün gece hem CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hem de Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap ile görüştü. Özcan, her iki isimle de gerçekleştirdiği görüşmesinde 'İstanbul'da demokratik bir seçim olması için çarşaf uygulaması şart' dedi.

Böylece her iki adayın da çarşaf listeden yana tavır koymasıyla kongrenin genel eğiliminin ne yönde olacağı ortaya çıkmış oldu.

Bu arada Oğuz Kaan Salıcı ve arkadaşları seçimin blok listeyle yapılabilme ihtimaline karşı 300'e yakın imza topladılar. Bilindiği üzere seçimin hangi uygulama ile yapılacağı delegenin oyuna sunulacak. Hangi uygulamanın kabul edileceğini ise delegele oylarının çoğunluğu belirleyecek.
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com