CHP'de hareketli dakikalar!

CHP'de hareketli dakikalar!
CHP'de kritik seçimde sona yaklaşılıyor...
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun demokrasi adına Grup Başkan Vekillerini ve Meclis Başkan Vekilini milletvekillerinin seçmesi gerektiği belirten açıklamasından sonra CHP bugün seçime gitti. CHP liderinin hiçbir ismi işaret etmediği de gelen bilgiler arasında.
 
CHP'de Grup Başkan Vekilliği için yarışak adaylar ise şu isimler: Mevcut Grup Başkan Vekilleri Akif Hamzaçebi, Muharrem İnce ve Emine Ülker Tarhan ile Engin Altay, Atilla Kart, Ali Rıza Öztürk, Hurşit Güneş, Özgür Özel, Mahmut Tanal ve Ali Serindağ yarışacak. Aykut Erdoğdu da adaylık başvurusu yapabilir.
 
Sinop milletvekili sürpriz yapabilir!
 
Kulislerde en çok konuşulan konulardan biri de parti içerisinde ağırlığı olan ve herkes tarafından sevilen CHP Sinop milletvekili Engin Altay'ın Grup Başken Vekili olabiceği. Bunun yanı sıra Özgür Özel'in de ismi kulislerde yer alıyor.
 
Mevcut Meclis Başkan Vekili Güldal Mumcu, Kamer Genç, Erdal Aksünger ve Mehmet Kesimoğlu olmak üzere Meclis Başkan Vekilliği için  4 aday bulunuyor. Oktay Ekşi’nin ise adaylığı için parti içinde nabız yokladığı söyleniyor.
 
Parti bugün yapılacak kapalı grup toplantısında 2 divan katibi, 1 meclis idare amiri, 9 kişilik grup yönetim kurulu, grup denetçileri ve grup disiplin kurulu üyelerini de seçecek. Malik Ejder Özdemir meclis idare amirliğinde tek aday olduğu için seçim sonucu şimdiden belli olan tek isim.
 
Saat 14:00'a kadar devam edecek seçimlerde CHP yönetmeliğine göre salt çoğunluk gerektiğinden, 68 oy alınmaması halinde seçim tekrarlanacak. Seçimin uzaması halinde perşembe günü yeniden sandık kurulması gündeme gelebilir. Yeni grup yönetimi oluştuktan sonra CHP Meclis Başkanı adayını açıklayacak. (BCE)
 
 
Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com