CHP'de hedef 100 bin üye!

CHP'de hedef 100 bin üye!
Kök, başlattıkları üye kampanyası hakkında konuştu.

CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök, başlattıkları üye yazım kampanyasıyla 40 bin olan üye sayılarını, 100 bine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Cumhuriyet Halk PartisiCHP’ye üye ol. Çözümün bir parçası ol” sloganıyla bir üye kayıt uygulaması başlattı.

Uygulamanın startını düzenlenen bir basın açıklamasıyla veren CHP İl Başkanı Devrim Kök, “CHP’nin iktidar kervanı yola çıktı. Cumhuriyet Halk Partisi gümbür gümbür iktidara geliyor. İstiyoruz ki, partimize gönül verenler, başka partilere oy vermiş olanlar bu yürüyüşe, bu iktidar yürüyüşüne, bu ikinci kurtuluş savaşı diye nitelendirdiğimiz bu büyük mücadeleye dahil olsunlar. Herkesi davet ediyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Devrim Kök, partisinin emin adımlarla iktidara yürüdüğünü, buna artık hiçbir şeyin engel olamayacağını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Bakanı Devrim Kök, genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun direktifleriyle il örgütünce planlanan ve ilk olarak Muratpaşa İlçe Başkanlığı’nca uygulamaya konulan üye kayıt etkinliğinin startının verildiği basın açıklamasında konuştu. İlçe başkanı Ercan Erkan ve arkadaşlarınca Kazım Özalp Caddesi’nde (Kapalı Yol) Havuz karşısında kurulan üye kayıt standı başında yapılan basın açıklamasında Devrim Kök, Cumhuriyet Halk Partisi’nin, iktidara ‘gümbür gümbür’ geldiğini söyledi.

5 KURUŞA SALATALIK MI OLUR?

Üye kayıt uygulamasının detaylarını anlatmaya AKP iktidarının icraatlarıyla başlayan Devrim Kök, yine AKP’nin ‘Hayaldi, gerçek oldu’ sloganından yola çıktı, “AKP’nin bir sloganı vardı, hayaldi gerçek oldu diye… Bakın ülkemizde çok ciddi sıkıntılar yaşanıyor. İhracat durma noktasına geldi. Birkaç gün önce Kumluca’da bir miting yaptık, çiftçi mitingi. Çiftçi mitinginde orada çiftçileri gerçekten dinleyince insanın o kadar yüreği burkuluyor ki. 5 kuruş, 7 kuruş toptancı hallerinde salatalığın kilosu. Yani 10 kilo salatalık 50 kuruş. Bu şu demektir. Bu ülkede artık, bu mevcut iktidar üretim istemiyor demektir. Üretimi teşvik etmiyor demektir. Tamamen tüketici toplum olma yolunda Türkiye hızla maalesef ilerliyor” dedi.

KAMPLAŞMAYA ZORLUYORLAR

Var olduğunu iddia ettiği sıkıntıların başına yine ‘bireysel hak ve özgürlükler’ konusunu getiren Kök, “Bireysel hak ve özgürlükler konusu, Cumhuriyet kurulduğu günden buyana hiç bu kadar kötü olmamıştı. Ülke hızla bir kamplaşmaya doğru gidiyor. İnsanların milli manevi duygularını suistimal ederek milli bayramcılar, dini bayramcılar diye insanları kamplaştırıp bir noktada bir tercih yapmaya zorluyorlar. Yani ülkenin neresinden tutsanız elinizde kalıyor” ifadelerini kullandı.

CİDDİ BİR UYANIŞ, SİLKİNİŞ VAR

Ancak insanların tüm kötü gidişata artık sessiz kalmadığını anlatan CHP İl Başkanı; “Bu nedenden dolayı gerçekten ülkemiz insanı 29 Ekim’de bu konuya tepkisini dile getirmek için meydanlara döküldü. Baskıya hayır demek için, kutuplaşmaya hayır demek için ülke genelinde yüz binler, milyonlar sokağa döküldü. Ciddi bir uyanış var, ciddi bir silkiniş var” diye konuştu.

ÖRGÜTE GELİP GÖREV İSTİYORLAR

Kök, CHP’ye böylesi nedenlerle bile ciddi yönelişler olduğunu kaydetti. Kök Cumhuriyet Halk Partisi’ne olan teveccühü ve neden üye kaydını sokağa taşıdıklarıyla ilgili de şunları söyledi; “Bu tabi ki iktidarın uygulamalarını tasvip etmeyen tüm vatandaşlarımız Cumhuriyet Halk Partisi’ne ciddi bir yöneliş içerisindeler. Bu bizi memnun ediyor. Parti binalarımıza insanlar akın akın gelip Cumhuriyet Halk Partisi’nde görev almak istediklerini belirtiyor. Biz de halkın partisiyiz. Sayın genel başkanımızın da direktifleri doğrultusunda Cumhuriyet Halk Partisi’ni halka buluşturuyoruz. Sokaklara, ilçe başkanlıklarımızın sokaklara açtığı standlarla vatandaşlarımızı partimize davet ediyoruz”

BİR DAVET DAHA YAPTI

Cumhuriyet Halk Partisi iktidar kervanı başlamıştır, yola çıkmıştır. Bunun önünde kimse duramayacaktır. Tüm halkımıza, AKP’ye oy verenler, diğer partilere bir şekilde bir dönem oy vermiş olanlar, ama bu gidişattan memnun olmayan, dürüst, ahlaklı, namuslu bir yönetim isteyen, eşit yurttaşlık isteyen tüm vatandaşlarımızı Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında toplanmaya, mücadele etmeye, ülkenin kurtuluşuna katkı yapmaya davet ediyoruz. Bugün bunun startını vermiş durumdayız”

PARTİ BİNASINDA HALK BEKLEMEK YOK

“Hedefimiz Antalya’da 100 bin üyeye ulaşmak. Bizim şuana kadar şöyle bir handikapımız oldu, bizim tüzüğümüz gereği parti binalarında üye kayıtları yapılıyordu. Bize ulaşamamış olan vatandaşlarımız olmuş olabilir ama çok ciddi bir talep var. Bu talepleri gördük ve değerlendirdik. Biz artık parti binalarında halkımızı beklemiyoruz, biz sokaklarda halkımızın ayağına gidiyoruz, bu mücadelenin bu kutsal mücadelenin içerisine onları dahil etmek üzere…”

BÜYÜKŞEHİR, ANTALYA’DA LEHİMİZE

CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök, bir gazetecinin yeni büyükşehir yasasıyla ilgili sorusunu da yanıtlarken şu ifadeleri kullandı;

“Büyükşehir yasasının biz Türkiye için hayırlı bir yasa olduğunu düşünmüyoruz. Umarız biz yanılırız. Ama çıktıysa, eğer oyun buysa biz de oyunu kurallarına göre oynarız. Büyükşehir yasasının geçmesi Antalya’da asla Cumhuriyet Halk Partisi’ni oy alma anlamında zorlamaz, aksine Cumhuriyet Halk Partisi’nin attığı fark daha da büyüyecektir. Önce büyükşehir belediyemiz ve mevcut belediyelerimizi koruyacağız, arkasından 19 ilçeye talip bir partiyiz. Bunu hep beraber başaracağız. Yerel yönetimler seçimlerini iktidarın anahtarı olarak görüyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi gümbür gümbür iktidara geliyor. Bunu hep beraber yaşayacağız, buna tüm partilileri, parti, başka partilere oy vermiş insanları da, tüm halkımızı davet ediyoruz. Bu yürüyüşe, bu iktidar yürüyüşüne, bu ikinci kurtuluş savaşı diye nitelendirdiğimiz bu büyük mücadeleye herkesi davet ediyoruz”

KÖK VE ERKAN ROZET TAKTI

Yapılan bu açıklamaların artından stantda partiye üye kayıtlarına başlandı. Partiye üye olmak isteyenlerin yoğunluğu nedeniyle izdiham görüntülerinin oluştuğu stantta, CHP İl Başkanı Devrim Kök ve CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan, bir süre, üye kayıtları tamamlanan vatandaşlara parti rozeti taktı. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com