CHP'de kadın dayanışması

CHP'de kadın dayanışması
Beyoğlu aday adayı olan Gülseren Onanç ve Aylin Kotil arasındaki dayanışma siyasilere örnek oldu

Siyasette son dönemde hemen hemen hiç görmez olduğumuz "kadın dokunuşu" ve "kadın dayanışması" İstanbul Beyoğlu'nda CHP'den Belediye Başkan aday adayı olan iki kadın siyasetçi arasında yaşandı.

İkisi de iddialı iki kadın aday, Gülseren Onanç ve Aylin Kotil, aylardır "aday adayı" sıfatıyla Beyoğlu'nda alanda çalışmalar yapıyorlardı.
İkisinin de adaylığı kesin değildi. Üstelik Beyoğlu'da CHP'den belediye başkan adaylığı için başvurmuş onlarca kişi daha vardı.

Ancak alandaki yaşanan siyasi rekabet, CHP Genel Merkezi Beyoğlu adayını kesinleştirdiği anda, "dayanışmaya" dönüşüverdi.

Ve siyasetteki bu alışılmadık kadın dokunuşu, Twitter'da somutlaştı;

Gülseren Onanç'ın da üyesi olduğu CHP Parti Meclisi, Aylin Kotil'i dün resmen partinin Beyoğlu Belediye Başkan Adayı olarak belirledi.
Kotil'e ilk kutlamalardan biri ise, aylardır alanda rekabet içinde olduğu Gülseren Onanç'tan geldi.

Onanç, Twitter'dan Kotil'i şu mesajla kutladı;

"CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayımız Aylin Kotil'i tebrik ediyor, kendisine ve tüm Beyoğlu İlçe Örgütümüze başarılar diliyorum".

KOTİL'DEN YANIT: OMUZ OMUZA MÜCADELE EDECEĞİZ

Aylin Kotil'den yanıt da yine Twitter üzerinden geldi; "Gülseren hanım çok teşekkür ederim. Beyoğlu için omuz omuza mücadelemizi devam ettireceğiz..."  (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com