CHP'de kritik görüşme!

CHP'de kritik görüşme!
CHP 2014 Yerel Seçimleri için kritik görüşmelere başladı.
2 Eylül tarihi itibariyle CHP'de il ve ilçe başkanlıklarına aday adaylık başvuru süresi bitti. Bundan sonra CHP'den aday adayı olmak isteyenler Ocak ayına kadar CHP Genel Merkezi'ne başvuru yapılabicek.
 
İl ve ilçe örgütlerine başvuru sürelerinin uzatılmasının söz konusu olmadığını belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın Genel Merkeze başvurularda ise Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) takvimine uyulacağını bildirdi.
 
CHP'de aday belirleme yöntemi
 
CHP kritik illerde nasıl bir yönmetmele aday belirleyeceğini 6 kişilik "yerel seçim komisyonu" üyelerinin çalışmlarıyla seçecek. 63 ilin adayının hangi yöntem ile seçileceğinin belirlendiği kritik illerin ise bugünden itibaren Cumartesi gününe kadar yapılan çalışmaların sonucunda belirleneceği öğrenildi.
 
"Yerel seçim komisyonu" bugün genel merkezde, Adana, Mersin, Antalya, Hatay ve Ordu örgütleri ile bir araya gelecek. Belirlenen takvime göre yarın Eskişehir, Bursa, Balıkesir, Aydın, Muğla, perşembe günü Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Kocaeli, cuma günü Ankara, İzmir ve cumartesi günü de İstanbul il örgütü ile toplantı yapılacak. İstanbul, Ankara ve İzmir’de özellikle aday adayı bolluğu yaşanan ilçelerde adayların hangi yöntemle belirleneceği konuşulacak.
 
Yerel yönetimlerden sorumlu Genel başkan Yardımcısı Günaydın "Böylece, eylül başı itibarıyla, aday adaylığı başvurularını ve bütün büyükşehir, il, ilçe ve belde merkezleri için yöntem çalışmasını tamamlamış olacağız. Böylece CHP sistemli, planlı hazırlığını yapmış olarak yerel seçimlere dönük önemli bir aşamayı geçmiş olacağız" şeklinde  konuştu. CHP’nin pazar günü toplanacak olan parti meclisinde de yerel seçim hazırlıklarının masaya yatırılması bekleniyor. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com