CHP'de kurultay hazırlığı

CHP'de kurultay hazırlığı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Ankara Spor Salonu'nda yapılacak kurultaya ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, CHP'nin 34. Olağan Kurultay ile halkın iktidarı için büyük bir adım atacaklarını söyledi.
Türkiye'nin tarihini yazan değil yapan partinin mensupları olarak ülkeyi büyütmek, sorunları çözmek ve barışı sağlamak için birlik ve dayanışma içinde olağan kurultaya gittiklerini ifade eden Toprak, ''Bu kurultay iç barışını sağlamış, iktidar hedefine kitlenmiş bir yapı yaratacaktır. Bu kurultay sonrasında ülkemizin değişimi ve bunun için iktidarın değiştirilmesi süreci hızlanacak ve değişimci, demokratik, özgürlükçü, güçlü bir hareket başlayacaktır'' dedi.
 
Toprak, iki gün sürecek kurultayın ilk gününde Genel Başkan, ikinci gününde ise 60 kişilik Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyelikleri için seçim yapılacağını anlattı. Toprak, şunları kaydetti:
 
''Yoğun bir katılım bekliyoruz. Binlerce partilimiz hafta içi ve yaz tatili olmasına rağmen salonu dolduracak partisine ve genel başkanına sahip çıkacaktır. Kurultayımızın teması, 'Demokrasi ve Değişim' olacak. Türkiye'de demokrasinin bütün kurum ve kurullarını yerleştirmek için iktidar hedefine odaklanmış bir biçimde kurultaya gidiyoruz ve bu kurultayımızda büyük bir değişim iradesi ortaya çıkacaktır."  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com