CHP'de Mustafa Özbek Çatlağı

CHP'de Mustafa Özbek Çatlağı
Kırıkkale CHP milletvekili adayları, Mustafa Özbek'i partide istemediklerini açıkladı. Basın toplantısı düzenleyen CHP'li adaylar ile Özbek arasında kavga çıktı..

Kırıkkale CHP milletvekili aday adayları, Ergenekon'un tutuksuz sanıklarından eski Türk Metal Sendikası Başkanı Mustafa Özbek'i partide istemediklerini açıkladı. Basın toplantısı düzenleyen CHP'li adaylar ile Özbek taraftarı arasında kavga çıktı. Yaşanan arbede güçlükle yatıştırıldı. Basın toplantısına katılan bir grup ise 'Özbeği istemiyoruz' diye slogan attı.

İl binasında, CHP milletvekili aday adayı Murat Çakırca'nın yaptığı açıklamayı, milletvekili aday adaylarından Coşkun Ögürpiroğlu, Ahmet Eroğlu, Hakan Yurdakul, Rafet Ulusoy, Eftal Sarısu, Yaşar Yılmaz, Aliye Gündüz, Hacı Arap Karadurmuş ve Mehmet Şenses destekledi. Karşılıklı gruplar arasında kavga çıktı.

Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale milletvekili aday adayları, 'MHP'den davet almadım, davet gelseydi orası benim ocağım, elbette giderdim.' diye açıklama yapan Türk Metal Sendikası eski Genel Başkanı Mustafa Özbek'i, CHP'ye bakış açısını doğru bulmadıklarını ifade ettiler.

Milletvekili aday adayları şunları ifade ettiler:

"Mustafa Özbek'in, milletvekili aday adayı olduğunu bile açıkça beyan etmeden, bir iki gündür yerel basında kurum, kuruluşların ve bir kısım ilçe başkanlarımızın partimizin listeye koyacağı adaya vereceklerini beyan ettikleri desteği, anlamını aşan bir biçimde kendisi lehine, yapay bir biçimde aday adaylığına tam desek gibi kamuoyuna sunmaya çalışmasında kabul edilir bulmuyoruz. Kırıkkale'de siyasetin merkezinin CHP il binası olmasını gerektiren siyasetin, dinlenme tesislerinden yaptığı ve oluşturulan haberlerle CHP Genel Merkezi'ne dayatmada bulunmaya çalışan tavrını kabul etmeyi olanaklı bulmuyoruz.

Bizler CHP Kırıkkale milletvekili aday adayları olarak, CHP'li tüm adayları sonuna kadar destekleyeceğimiz, her birimizin oluşturulacak liste ile birlikte sonuna kadar partimizin ilkeleri doğrultusunda çalışacağımızı beyan ederiz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com