CHP’DE ÖZTÜRK GÖREVİ TESLİM ALDI

CHP’DE ÖZTÜRK GÖREVİ TESLİM ALDI
CHP’DE ÖZTÜRK GÖREVİ TESLİM ALDI

MUĞLA - Hafta sonu yapılan CHP Muğla İl Kongresinde rakibi Ali Arslan’a karşı üstünlük sağlayarak il başkanı seçilen Mustafa Öztürk, mazbatasını eski il başkanı Murat Tevfik Ülkü’den alarak göreve başladı.
CHP İl binasında düzenlenen devir teslim törenine CHP eski Milletvekili Fevzi Topuz, Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Köyceğiz Belediye Başkanı Salih Erbay, Yatağan Belediye Başkanı Haşmet Işık, İl genel ve belediye meclis üyeleri, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.
Murat Tevfik Ülkü yaptığı konuşmasında, pazar günü yaşadıkları bayram coşkusunu bugün taçlandırdıklarını söyleyerek, “Örgütümüzdeki kan değişimi gerçekleştireceğiz. Yeniden daha güçlü olarak bir yönetim anlayışı benimseyecek yeni il başkanımıza görevi devrediyoruz. Bu bizim için her şeyden çok önemli. Pazar günü çok ciddi bir sınav verdik. Demokrasi sınavından başarıyla çıktık. Bundan sonra daha güzel bir şekilde siyaset anlayışıyla yürüteceğimizi düşünüyorum. Görevini daha iyi yapacağından eminim ve bu duygularla kendisine mazbatasını teslim ediyorum” dedi.
İl Başkanı Mustafa Öztürk ise demokrasilerin olmazsa olmazının değişik görüşlerde insanların birlikte olarak ortak akılla hareket etmesi olduğunu ifade ederek, “Belediye başkanlarım, il genel meclis üyelerim, ilçe başkanlarım ve partimin her kademesinde görev yapan arkadaşlarımla birlikte partimizi en uç noktaya götüreceğiz. Şu an inanın ortak aklı her birlikte her yerde kullanacağız. Bugün bu görev bana verildiyse, ömrümün en onurlu görevi. Belediye başkanlarımla çok uyumlu çalışacağız. İl genel meclis başkanım ve üyelerimle birlikte bütün köylere birlikte gideceğiz” diye konuştu.
Muğla Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde mevcut başkanı Murat Tevfik Ülkü’nün aday olmadığı 34. Olağan Muğla il Kongresinde Mustafa Öztürk başkan seçilmişti. Mustafa Öztürk’ün il yönetiminde Ali Genek, Saadettin Ünsal, Murat Tevfik Ünlü, Gülgün Keyf, Şükran Gider, Neriman Seçer, Münevver Başaran, Filiz Tursun, Hayriye Balkan, Aslı Öztürk, Azmi Cihangir Aygın, Halil İbrahim Sağuş, Kerem Doğu, Mehmet Kara, Hasan Balı, Ali Alper, Ulaş Dural, Hakan Ünsal, Suat Özbek ve Utku Yılmaz yer alıyor.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com