CHP'de Sandık Sonuçlarına İtiraz İçin Son Saatler...

CHP'de Sandık Sonuçlarına İtiraz İçin Son Saatler...
Cumhuriyet Halk Partisi, Ankara Büyükşehir için itirazını bugün saat 15:00’e kadar yapacak. AKP'li Salih Kapusuz ve beraberinde seçim merkezine giden AKP'lilerle, CHP'liler arasında gerginlik yaşandı.

SAATLERDİR UYUMADAN, TUTANAKLARI İNCELİYORLAR

Genel Merkez'de kurulan çalışma merkezlerinde gönüllü ve partili gençler saatlerdir uyumadan tutanakları karşılaştırıyor. 

Islak imzalı tutanakların fotoğraflarını görevlileri ve sosyal medya aracılığıyla toplayan CHP'liler, sandıkların kapandığı pazar akşamından bu yana hummalı bir çalışma içinde. 

BİLGİSAYARINI ALAN, CHP'YE KOŞUYOR...

Eline tablet bilgisayarını ya da laptop'ını alan Genel Merkez'e geliyor, tutanaklar ile Yüksek Seçim Kurulu arasındaki farklar tespit edilerek, itiraz için hazırlık yapılıyor. 

CHP, ANKARA'YI ALABİLİR

Dün itirazların ilk bölümünü tamamlayan anamuhalefet, incelediği 6 bin sandıkta, CHP'nin yaklaşık 8 bin oyunun, başka partilere kaydırıldığını tespit etmişti. Ankara'da toplam 12 bin sandık bulunuyor. Bugün de incelenen kalan 6 bin sandık sonucuna göre, CHP'nin Başkent'i kazanma olasılığı bulunuyor.

GÖKÇEK DE İTİRAZ EDECEK

Sonuçlara sadece Mansur Yavaş'ın değil, AKP adayı Melih Gökçek'in de itiraz edeceği belirtiliyor. 

PROVOKASYON ENDİŞESİ VAR

Öteki yandan, Ankara Yenimahalle'deki Seçim Merkezi olarak kullanılan Nazım Hikmet Kültür Merkezinde AKP'lilerin psikolojik baskı uyguladığı haberleri geliyor. CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün,  AKP'li Salih Kapusuz ve ardından bir TOMA'nın geldiğini,  çevrede 15-20 kadar polisin beklediğini yazdı. Ayrıca Melih Gökçek için çalışan bazı kişilerin provokasyon yapacağından endişe edildiğini aktardı.  

ORTAM GERGİN

AKP Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, AKP Genel Sekreteri Haluk İpek ve AKP Ankara İl Başkanı Murat Alparslan ile CHP’li grup arasında tartışma çıktığı da gelen bilgiler arasında.  (BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com