CHP'de sular durulmuyor!

CHP'de sular durulmuyor!
CHP, Ankara'daki 'yolsuzluk' kavgasının ardından yeni bir rant iddiası ile yine gündemde...

CHP'li yöneticilerin de adının karıştığı ve CHP Ankara İl Başkanı Tarık Şengül'ün istifasıyla sonuçlanan rant iddialarının ardından benzer bir iddia da Ataşehir Belediyesi'nde yaşandı.

CHP Ataşehir Belediye Meclis Üyesi Erol Dolu, CHP'li Ataşehir Belediyesi'nin yaptığı alışveriş merkezlerinde kaçak yapılaşma olduğunu ve rant sağlandığı iddia ettiği "şikayet gibi önergesini" İBB'ye gönderdi.

Zaman gazetesinin haberine göre CHP'li Erol Dolu'nun önergesinde, Ataşehir Belediyesi'nin denetim alanındaki Palladium ve Optimum alışveriş merkezlerinde iskân edilmesi yasak olduğu halde aylık kiraları 100 bin lirayı aşan onlarca dükkânın iş yaptığı belirtildi. Dolu, önergede şunları kaydetti:

"Optimum ve Palladium AVM'lerde iskân edilmemesi gereken bodrum katlarının bir kısmı bölünerek dükkan haline getirildi. Numaralandırarak muhtelif firmalara işyeri olarak kiralandı. Bu tür olumsuzluklar Kat Mülkiyeti Yasası kapsamında, yapı ilgililerince yapıldı. İhbar edildiği takdirde tespiti mümkündür."

İBB İNCELEMEYE ALDI

Önergeye konu olan kaçak unsurları tespit eden İBB de Ataşehir Belediyesi'ne 'gerekli işlemleri yapın' talimatı gönderdi. İBB'nin incelemeleri sonucunda kaçak unsurlar şu şekilde tespit edildi:

"Müdürlüğümüz teknik elemanlarınca yapılan mahallen tetkikte; 1. bodrum katta projesinde otopark 9 ticari birim gözükmekte iken mevcutta otopark alanının küçültülerek ticari alanın genişletildiği ve ticari birim sayısının 18'e çıkarıldığı; 2. bodrum katta projesinde otopark alanı olarak gözükmekte iken mevcutta otoparkla beraber bir oto yıkama işlevli ticari birim bulunduğu tespit edilmiş olup, yasal gereğinin yapılması için Ataşehir Belediyesi'ne yazı yazılmıştır."

Ancak Ataşehir Belediyesi halen gerekli işlemleri yapmadı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com