CHP'den 1 Mayıs'a suç duyurusu!

CHP'den 1 Mayıs'a suç duyurusu!
CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, 1 Mayıs kutlamaları sırasında çıkan olaylara ilişkin sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, CHP milletvekilleri Melda Onur ve Mehmet Akif Hamzaçebi'nin de bulunduğu grup, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı’na geldi.

Burada grup adına açıklama yapan Salıcı, “1 Mayıs günü AKP hükümetinin şimdiye kadar izlemiş olduğu politikaların en ileri aşamasını gördük. Herhalde bizim gördüğümüz olsa olsa ileri demokrasi olur.

Çünkü bu kadar sert bir müdahaleyi, bu kadar vahşi bir müdahaleyi devlet terörüne kaçan böyle bir yaklaşımı şimdiye kadar görmemiştik. Sayın içişleri bakanı, sayın vali, sayın büyükşehir belediye başkanı ve sayın emniyet müdür hakkında suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

Bundan sonra da 1 Mayıs’ı Taksim’de kutlamaya devam edeceklerini ifade eden Oğuz Kaan Salıcı, “Taksim’in kapatılmış olmasının nedeni teknik gerekçelerle açıklandı. Ama biz biliyoruz ki aslında Taksim’i bundan sonrada 1 Mayıslar kutlanmasın diye orayı tamamen yasaklamak için ortadan kaldırıyorlar.

Eğer o alanlarda 1 Mayıs kutlamaya gidersek bu da bizim işçi sınıfıyla koptuğumuzun net bir işareti olur. Biz bundan sonrada da 1 Mayıslarımızı Taksim de kutlamaya devam edeceğiz. Taksim’in işçi sınıfı ile duygusal bir bağı var. Taksim şimdiye kadar mücadeleyle girmiş olduğumuz bir alan. Bizim Yenikapı’ya gidip de balıklara kuşlara börtü böceğe 1 Mayısı anlatacak halimiz yok” diye konuştu.

Açıklamanın ardından CHP'liler suç duyurusu dilekçesini vermek üzere adliyeye giriş yaptı. (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com