CHP'den 4 vekil istifa edecek iddiası!

CHP'den 4 vekil istifa edecek iddiası!
CHP'li 4 milletvekilinin istifa ederek HDP'ye geçeceği iddia ediliyor.
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Pazar günü bir kongre gerçekleştirecek. Bu kongrede BDP’den istifa eden  Sırrı Süreyya Önder, Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü HDP'ye geçecek. Bu istifalarla birlikte BDP'nin Meclis'teki milletvelili sayısı 26'ya düştü.  BDP’den istifa eden üç ismin yanısıra Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel’in de katılımıyla HDP, TBMM’de temsil edilen beşinci parti olacak.
 
Sebahat Tuncel, HDP’nin pazar günü yapacağı kongreyle birlikte bu partiye geçeceklerini söylerken  Ertuğrul Kürkçü ise “PM’ye yeni yüzler katılacak” dedi. Öte yandan CHP'yi bölme çalışmlarına hız veren Sırrı Süreyya Önder'in CHP'li 4 milletvekili arkadaşını HDP'ye geçirmeye çalıştığı, bu isimlerinde CHP'deki ulusalcı kanattan rahatsız oldukları, HDP'ye geçmeye sıcak baktıkları kulislerde çalkalanıyor.
 
Bilindiği üzere BDP Doğu illerinde kendi partisiyle, Batı bölgelerinde HDP ile Yerel seçimlere hazırlanacak. BDP'den istifa ederek HDP'ye geçen Sırrı Süreyya Önder'in İstanbul büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına sıcak baktığıda belirtiliyor. (BCE) 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com