CHP'den 4+4+4 protestosu

CHP'den 4+4+4 protestosu
Kadıköy’de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) bir grup hükümetin eğitim sistemine getirdiği 4+ 4 + 4 uygulamasını protesto etmek için yürüyüş düzenledi.
Kadıköy Altıyol'da toplanan yaklaşık 200 kişilik CHP'li grup sloganlar atarak iskele meydana kadar yürüyüş yaptı. CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt'ün de destek verdiği yürüyüşte grup adına açıklama yapan Kadıköy İlçe Başkanı Necati Ekşi, "4+4+4 eğitim sistemi ile beraber çocuklarımızın okula başlama yaşı 60 ile 66 ay arasında belirlenmiştir. Dünyanın 177 ülkesinde ilköğretim 6-7 yaşlarında başlamaktadır. 72 ay öncesi okul eğitimi çocuklarımızın yararına değil, zararına olacaktır" dedi.
 
CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt ise, "MHP, BDP ve AKP'nin birlikteliğiyle bu kanun çıkartıldı. Mecliste bu maddeyi kabul eden milletvekillerinin her hangi birinin çocuğu veya torunu bu yasaya göre 6 yaşında okula başlayacak mı, 6 yaşında okula başlayan bu çocuklar kaç kişi olacak merak ediyorum. Bu milletvekillerinin çocukları ve torunları, ben biliyorum ki özel okullarda okuyacaklar. Hiçbirisi 6 yaşında başlamayacaklar. Bu yasadan en çok etkilenecek olanlar, yoksul çocukları olacak, azınlık çocukları olacak" diye konuştu.
 
Açıklamanın ardından eylem olaysız sona erdi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com