CHP'den Ankara için sürpriz aday!

CHP'den Ankara için sürpriz aday!
CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bu ismi aday gösterecek.
Yerel seçimler yaklaştıkça kulislerdeki hareketlilik de artmaya başladı. Yerel Seçim hazırlıklarına erken başalayan CHP diğer siyasi partilere göre bir adım önde. CHP bu yerel seçimlerde Büyükşehirlerde güçlü isimleri aday göstererek İstanbul, Ankara'yı almak İzmir ve Eskişehir gibi illerde de oylarını daha da artırmayı amaçlıyor.
 
CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bugüne kadar bir sürü isim öne sürüldü. Bu isimler arasında CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce ve Aylin Nazlıaka en önlerde yer aldı. Muharrem İnce böyle bir düşüncesinin olmadığını belirterek partisinin böyle bir görev vermesi durumunda da elinden geleni yapacağını söylemişti. Aynı şekilde Aylin Nazlıaka da net bir açıklama yapmamıştı.
 
Her yerel seçimde adı İstanbul için anılan İlhan Kesici'nin CHP'den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olacağını Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Bayer bugünkü köşesine taşıdı.
 
Bu yerel seçimlerin hem genel seçimleri hem de Cumhurbaşkanlığı seçimleri için önemli olduğunu vurgulayan Bayer "Baykal’ın partiye davet ederek milletvekili seçtirdiği Kesici, bu fedakârlığı iddialı şekilde yüklenme kararı aldı. Siyasette ne yapması gerektiği konusunda yakın çevresiyle konuştu. Bir kısmı İstanbul’da yarışa gir dediler. Ancak İstanbul belediye başkan adaylığına kalkışması durumunda bazı parti içi dengelerin bozulabileceğini düşündü.
 
Geçmişte siyaset İstanbul’da hazırlanıyor, Ankara’da pişiyordu.Şimdi 214 siyaseti Başbakan Erdoğan’ın katkısıyla Ankara’da hazırlanıp Ankara’da pişecek.
 
KILIÇDAROĞLU İÇİN BİR KOZ
 
Kesici, eski bir Ankaralı, dokusunu iyi biliyor.İlhan Kesici ismi Kemal Kılıçdaroğlu için de önemli bir koz sayılıyor. ODTÜ’lü olan Kesici’nin kararından bilgili ve haberdar..." ifadelerini kullandı. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com