CHP’den Ankara Shopping'e destek

CHP’den Ankara Shopping'e destek
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da bir Shopping Fest organizasyonu yapılmasını yürekten desteklediklerini belirterek, “Festivalsiz Başkent olmaz. Geleneksel hale getirilip her yıl tekrarlanmalı” dedi.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci başkanlığındaki Ankara Shopping Fest Çalışma Grubu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Kılıçdaroğlu, Ankara’da bir alışveriş festivali düzenlenmesinin önemine dikkat çekerek, CHP olarak sonuna kadar destek vermeye hazır olduklarını ifade etti. Ankara Shopping Fest’in bir Ankara Projesi olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, “Projenin partisi olmaz. Yaptığınız çok güzel bir şey, biz de üzerimize düşeni yapmaya hazırız” diye konuştu.
Ankara’da yeterli kültür sanat etkinliği yapılmadığına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Sanatsız bir Ankara’da yaşıyoruz. Ankara Shopping Fest düzenleme komitesi olarak sanata önem vermenizi özellikle istiyoruz. Festivalsiz Başkent olmaz. Bu festivalin bu yıl yapıldıktan sonra gelenekselleştirilerek her yıl devam ettirilmesini arzuluyoruz. Ankara üç medeniyete ev sahipliği yapan önemli bir şehir, başta Etnografya Müzesi olmak üzere 30’a yakın müzesi var ancak bilinmiyor. Alışveriş festivaliyle birlikte başta müzeler olmak üzere Ankara’nın değerleri de tanınacaktır.”

Marka olabilmenin marka üretmekten de geçtiğini belirten Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin sıcak para politikasını bir kenara bırakarak, tüketen değil üreten ülke haline gelmesini arzuladıklarını söyledi.

ATO Salih Bezci de, alışveriş festivali çerçevesinde yürütülen hazırlık çalışmaları hakkında bilgi vererek, “Parti farkı olmaksızın tüm yerel yönetimlerden destek görüyoruz. Tek rüyamız var o da Ankara’nın bir marka şehir olması. Bu rüya için işbirliği içinde çalışmalar yapıyoruz, yapmayı da sürdüreceğiz” dedi. Ziyarette, ATO Başkanı Bezci, Kılıçdaroğlu’nun yakasına Ankara Shopping Fest ambleminin bulunduğu bir rozet taktı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com