CHP'den bakan Atalay'a Kamu Düzeni ve Güvenliği sorusu

CHP'den bakan Atalay'a Kamu Düzeni ve Güvenliği sorusu
CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'a, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı bünyesinde kaç yabancı uzman çalıştığını ve bu kişilerin yabancı herhangi bir istihbarat örgütü ile ilişkileri olup olmadığını sordu.

ANKARA (ANKA)-Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı bünyesinde toplam kaç personel istihdam edildiğini bunlardan kaçının uzman ve uzman yardımcısı olduğunu merak eden Özgündüz, şu sorulara yanıt aradı:

"Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı bünyesinde, kuruluşundan bugüne kaç yabancı uzman çalıştırılmıştır? Şu anda çalışan yabancı uzman sayısı kaçtır?

Yabancı uzmanlar hangi ölçütlerle değerlendirilerek, nasıl göreve başlamaktadır? Bu uzmanlar içinde yabancı veya uluslararası kurum ve kuruluşların önerileriyle işe alınanlar var mıdır? Bu kişilerin yabancı herhangi bir istihbarat örgütü ile ilişkileri var mıdır?
Yabancı uzman olarak, tam veya kısmi gün istihdam edilen personel, hangi birimlerde görevlendirilmiştir? Yasa çıkarılırken de büyük tartışma konusu olan güvenliğimize ilişkin bilgilerin yurtdışına sızdırılmasının önüne geçmek için ne gibi önlemler alınmaktadır?
Yabancı uzmanların her birine ödenen ücret aynı miktarda mıdır? Türk uyruklu uzmanlar ne kadar, yabancı uyruklu uzmanlar ne kadar ücret almaktadır?

Tam veya kısmi gün istihdam dışında görüşlerine başvurulan yabancı uzmanlar var mıdır? Bunlar nasıl belirlenmektedir? Bugüne kadar hangi konularda bu tip uzmanlara başvurulmuştur? Bunların sayısı kaçtır?

Tüm yabancı uzmanlara yasa çıktığından bugüne toplamda ne kadarlık ödeme yapılmıştır?
Görevlerinden ayrılan yabancı uzmanlar daha sonra hangi kurum veya kuruluşlarda görev yapmıştır?" (ANKA)

Kaynak: anka

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com