CHP'den Balanlı başvurusu

CHP'den Balanlı başvurusu
CHP, Milli Savunma Bakanlığı’ndan Hasdal ve Hadımköy’de tutuklu bulunan bazı orgeneral, korgeneral, koramiralleri ziyaret için izin çıkmayınca Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne başvurdu.


ZİYARET EDİLMEK İSTENİLEN İSİMLER

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce imzalı 9 Mayıs 2012 tarihinde Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne yapılan başvuruda, 16 Mayıs 2012 Çarşamba günü, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Manisa Milletvekili Özgür Özel ve İstanbul Milletvekili Melda Onur’un, Hasdal Özel Tip Askeri Cezaevi Tutukevi Müdürlüğünde tutuklu bulunan Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, Koramiral Kadir Sağdıç, Tuğamiral İsmail Taylan, Tuğamiral İsmail Cem Gürdeniz, Albay Zeki Üçok’u ve Hadımköy’de tutuklu bulunan Orgeneral Bilgin Balanlı, Korgeneral Korcan Pulatsü, Korgeneral Ziya Güler ve Koramiral Abdullah Can Erenoğlu ile açık ziyaret şeklinde görüşmelerinin sağlanması istendi.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI'NDAN İZİN ÇIKMAMIŞTI

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin başvurusuna 8 Mayıs 2012 tarihinde Milli Savunma Bakanlığı’ndan gelen yanıtta, söz konusu kişilerle görüşme için izin verilmemişti. Gelen yanıtta, "Adı geçen tutuklularla görüşmelerine Milli Savunma Bakanlığı'nca izin verilmemiştir" denilmişti. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com