CHP'den Başbakan'a Fenerbahçe Tepkisi

CHP'den Başbakan'a Fenerbahçe Tepkisi
Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen, Fenerbahçe'deki seçim süreci ve Aziz Yıldırım'ın konu alındığı ses kaydına CHP kurmayları sert tepki gösterdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, "Fenerbahçe, Başbakana boyun eğmeyecek asalete ve güce sahiptir." dedi. CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi de "bu dinleme kayıtları süratle yargıya götürülmelidir." yorumu yaptı. 

İki isim de Meclis'te konuştu. Ortak noktaları ise siyasetin, spora müdahalesini eleştirmek oldu. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Loğoğlu, " Siyasetin dokunmaması lazım spora. Fakat görüyoruz ve anlıyoruz ki oraya da el atmışlar. Doymak bilmiyorlar. Yani ya susturacaklar eleştirenleri, medyada sivil toplum kuruluşlarında olduğu gibi ve susturamadıklarını hapse atacaklar yahut da ele geçirecekler. Fenerbahçe Türkiye'nin en eski en güçlü spor camialarından birisidir. Hiçkimseye biat etme arzu ve eğilimleri yoktur. Fenerbahçe diğer bütün kulüplerimiz gibi hür ve özgürdür. Bu iktidara bile bu Başbakana bile boyun eğmeyecek asalete, güce sahiptir." sözleriyle tepkisini gösterdi. 

"BU SES KAYITLARI  SÜRATLE MAHKEMEYE TAŞINMALI"

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi de yargının devreye girmesi gerektiği uyarısı yaptı. 

"Bu ses kayıtları, tapelerin süratle yargıya götürülmesi gerekir... Hükümet istediği kadar yasa çıkarsın, tayinler yapsın, bunlar mutlaka yargıya yüce divana intikal edecek." diye konuştu. (BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com