CHP’den ‘Başbakanınız geliyor’ anonsuna tutanaklı cevap

CHP’den ‘Başbakanınız geliyor’ anonsuna tutanaklı cevap
Başbakan Erdoğan’ın Şile ziyareti 7 ay sonra tartışmaya neden oldu. CHP’ye göre Şile’deki camilerde ‘’Başbakanınız geliyor’’ anonsu yapıldı. Bülent Arınç yalanladı. Ancak CHP tutanak çıkardı.

Başbakan Erdoğan’ın, İstanbul’un Şile ilçesine 7 ay önce yaptığı ziyaret, bir yıl sonra tartışma konusu oldu. CHP’nin müftü milletvekili İhsan Özkes ziyaret öncesi camilerdeki hutbede, ‘’Başbakanımız geliyor’’ anonsu yapıldığını söyledi. Başbakan yardımcısı Bülent Arınç ise bu iddiayı yalanladı.

CHP’li Özkes TBMM’ye verdiği önergede ‘’26 Ağustos 2011 Cuma günü Şile’deki camilerde, Başbakan'ın geleceği ve tören alanına belediye otobüsleriyle taşıma yapılacağı ilan edilmiştir. Başbakan da tören alanında siyasi konuşmalar yapmış ve muhalefet partileri aleyhine konuşmuştur’’ dedi.

ARINÇ: ‘ÖZKES DUYDUYSA CEVABIMI ÇÖPE ATIN’

TBMM Genel Kurulunda Özkes’i cevaplayan Başbakan yardımcısı Bülent Arınç ise ‘’Cami ve müştemilatı sayılan yerlerde siyasi anlam taşıyacak herhangi bir etkinliğe izin verilmemektedir. 26 Ağustos 2011 tarihinde hiçbir camide hiçbir görevli tarafından duyuru yapılmamıştır’’ dedi.

Özkes ise ‘’26 Ağustos günü, Şile merkez ve köy camilerinde Başbakanın Şile-TEM bağlantısı açılışını yapacağı ilan edildi. Bu konuda elimde tutanak var. Hükümet inkâr ediyor’’ diye konuştu. Arınç da ‘’Sayın Özkes Şile’de bizzat bu anonsu duyduysa, ben ona itibar ederim, verdiğim cevabı çöp kutusuna atabilirsiniz. Ama bunu birilerinden duyduysa, size düşen de Başbakan Yardımcısına inanmaktır’’ cevabını verdi.

(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com