CHP’den beyaz sayfa

CHP’den beyaz sayfa
CHP kurultay sonrası çalışmalarına başladı. Parti kurultayın ardından ''beyaz sayfa'' açma hazırlığına yöneldi.

Geçtiğimiz kurultay yapan CHP vakit kaybetmeden çalışmalarına başladı. CHP Genel Merkezi, Haziran ayında düzenlenmesi beklenen genel başkan seçimli kurultay sonrası, yeni stratejisini "etkin muhalefet" ve "yerel yönetim seçimi''ne göre belirleyecek. Bazı belediye başkanları ile genel merkez arasında yaşanan soğukluğun ortadan kaldırılması için yeni adımlar atılacak. Yeni dönemde aday olmak isteyen belediye başkanlarına, "Performansınıza halk not verecek. Kimseye karşı bir önyargımız ve ötekileştirme politikamız yok" mesajı verilecek. Böylece, belediye başkanlarının yerel seçimlere daha yüksek bir moralle hazırlanması sağlanacak. 

Program yazımını hızlandırma kararı 

CHP, çağın gereklerine uygun bir program yazımını da hızlandırma kararı aldı. Genel Başkan Yardımcısı Sencer Ayata'nın koordinasyonundaki bir ekip, programın temellerini ortaya koyacak. Yeni programda, CHP'nin temel ilkelerinde değişiklik olmayacak.

MYK yeniden biçimlendirilecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, yeni kabul edilen tüzüğe göre, MYK'yı Haziran ayında yeniden biçimlendirecek. Tüzüğe göre, Haziran'daki genel başkan ve Parti Meclisi seçiminin ardından, MYK'nın en az on yedi üyeden oluşması gerekiyor. Kılıçdaroğlu, yeni PM içinden oluşacak bir kurmay heyetiyle yoluna devam edecek. Kılıçdaroğlu'nun yeni MYK'da köklü bir değişikliğe gideceği ifade ediliyor.

 Takım oyunu ağırlık kazanıyor

 Kurultayları geride bırakan CHP, ''takım oyunu''na ağırlık verecek ve ''kavgalı - kavgacı parti'' imajından kurtulmaya çalışacak. Kılıçdaroğlu, bunun ilk adımını MYK'da atacak. Uyum zorluğu çeken kişilere aynı ekipte yer vermeyecek. CHP lideri, kurmaylarına "Anadolu'ya açılın" talimatı da verecek. Kılıçdaroğlu, yeni dönemde CHP'ye emeği geçen kişilerden bir "Akil Adamlar" topluluğu da oluşturmayı tasarlıyor. CHP yönetimi, medyayla ilişkilerini de güçlendirecek.
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com