CHP'den bomba rüşvet iddiası!

CHP'den bomba rüşvet iddiası!
CHP "99 milyon doları açıklasınlar yoksa ses kayıtlarını yayınlayacağız"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun dile getirdiği yolsuzluk iddiaları kapsamında rüşvetlerin Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın vakfı TÜRGEV'de toplandığını iddialarının ayrıntılarına CHP Sözcüsü Haluk Koç açıklık getirdi.

Haluk Koç "Tarih 26 nisan 2012 vakıflar bankasındaki Necmettin Bilal Erdoğan'ın hesabına Royal protokol isimli bir kaynaktan muhtemelen Ortadoğu veya Suudi kaynaklı bir yapı buradan 99 milyon 999 bin 990 Amerikan Doları havale geliyor." dedi.

Haluk Koç hesapla ilgili ayrıntıyı açıklayıp, "Iban numarasını da veriyorum. TR220001500580413239675.....? Bu ve bunun benzeri para trafikleri mevcut hepsinin ıban numaraları mevcut. Bu paralar neyin karşılığında aktarılmıştır." şeklinde konuştu.

Koç, "Royal Protokol kime ait? Kara para mı? MASAK nasıl işlem yapamamaktadır? Neye karşılık bu kadar para bağış adı altında TÜRGEV'e yatmaktadır? Karşılığında ne aldılar ne alacaklar? Rüşvet mi bu." diye sordu..

CHP, şimdi hükümetten açıklama bekliyor. CHP ısrarcı. Eğer hükümetten açıklama gelmezse yolsuzluk iddiasının ses kayıtlarını da açıklayacak.   

CHP Sözcüsü Koç, "Açıklamazlarsa ses kayıtlarıyla beraber kamuoyunun bilgisine sunacağız. Nedir bu TÜRGEV'in sırrı?" dedi.. (BCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com