CHP'den "Bu ülke bizim" kampanyası

CHP'den "Bu ülke bizim" kampanyası
CHP Balıkesir teşkilatı, üzerinde “Bu ülkenin adı T.C. Türkiye Cumhuriyeti’dir” yazılı ay-yıldızlı 1000 Türkiye haritası bastırıp, ev ve işyerlerine asması için vatandaşlara dağıtmaya başladı.

CHP İl Başkanı Muzaffer Mavuk, bugün il yönetim kurulu üyeleri ve Merkez İlçe Başkanı Yaşar Evci ile basın toplantısı düzenledi. Son olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yaşanan uygulamalara dikkat çeken Mavuk, ulusal egemenliğin yok sayıldığını öne sürdü.

"Bop'un adımkları atılıyor" iddiası

Geçen hafta Şanlıurfa’ya gittiğini ve beş gün kaldığını anlatan Muzaffer Mavuk, şunları söyledi:

“Bu süre içinde Urfa’yı ve tüm ilçelerini gezdik. Görüştüğüm insanlardan hiçbiri ülkemizin bölünmesini istemiyor. Halkımız, ülkemizin bölünmesini istemiyor ama ABD ve onun Türkiye’deki uygulayıcısı AKP ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, BOP’un (Büyük Ortadoğu Projesi) a, b, c ve d şıklarını uygulamaya devam ediyor. ‘A’ şıkkı olmadı, ‘b’ şıkkına geçtiler, ‘Arap baharı’ dediler, Suriye’de şimdilik başaramadılar ama çözmeye çalışıyorlar.

Türkiye’de de silahsız bir bölünme politikası uygulanıyor. Ve nitekim Avrupa Komisyonu Parlamenterler Meclisi’nde, PKK için “terörist’ kelimesi kaldırıldı. Artık PKK’lılar ‘aktivist’ oldu. Eli kalem tutanlar cezaevindeyken, bölünme isteyen eli silahlılar düşünce adamı oldu. Biz bu şartlarda CHP olarak sessiz duramayız ve bu mücadeleyi vermek durumundayız.”“Bölmeye kimsenin gücü yetmeyecek”

Öncelikle, üzerinde “Bu ülkenin adı T.C. Türkiye Cumhuriyeti’dir” yazılı ay yıldızlı 1000 Türkiye haritası bastırdıklarını, bunları vatandaşlara dağıtmaya başladıklarını belirten Mavuk, “Biliyorsunuz Türkiye Cumhuriyeti yani T.C.’ler Adalet Bakanlığı’ndan, Sağlık Bakanlığı’ndan, valiliklerden kaldırıldı. Tepkiler üzerine tekrar konuldu.

Türkiye Cumhuriyeti’ni yok etmeye kimsenin gücü yetmeyecek. Özellikle halkımızın bu konuda daha duyarlı olması, evlerine, işyerine ve arabalarına asmaları için poster bastırdık. Bu mücadeleye devam edeceğiz. Ulusal egemenliği yeniden kuracağız ve Tayyip’in egemenliğini yıkacağız” dedi.

Muzaffer Mavuk ve partililer toplantının ardından esnafa, bastırdıkları haritalarden dağıttı. (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com