CHP'den Çapan Ve Sağlar'a Ret!

CHP'den Çapan Ve Sağlar'a Ret!
Eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar ve Gürbüz Çapan'ın CHP'ye dönüşü reddedildi..

CHP'de Baykal döneminde partiden ihraç edilen Fikri Sağlar ve Gürbüz Çapan'ın partiye dönüş umutları boş çıktı. CHP yönetimi her iki isminde geri dönüş başvurularını kabul etmedi.

Sağlar'ın partiye dönmek için yaptığı başvuru reddedildi. Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Sağlar, 'Bu başvuruyu 6 önce yapmıştım. Şu an için durum nedir ne değildir pek bir bilgim yok. Durum iyice netleştikten sonra bir açıklama yapacağım' değerlendirmesinde bulundu.

GÜRBÜZ ÇAPAN KONUŞTU

CHP'nin ret kararı sonrası görüştüğümüz bir diğer isim Gürbüz Çapan ise, 'Demek ki CHP'nin bize ihtiyacı yok. Bizler sayın Kılıçdaroğlu'nun çağrısı üzerine bu başvuruyu yaptık. Yapılan oylamada 35 ret 25 kabul oyu çıkmış. Yapacak bir şeyimiz yok. Demek oluyor ki CHP'nin bize ihtiyacı yok' diye konuştu.

10 YIL SONRA GERİ DÖNECEKTİ AMA..

Eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar disiplin suçu işlediği gerekçesiyle 2001 yılında CHP'den ihraç edilmişti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yüksek Disiplin Kurulu (YDK), bugün (17.03.2001) yaptığı toplantıda Kültür eski Bakanı; Fikri Sağlar 'ı, disiplin suçu işlediği gerekçesiyle, partiden ihraç etmişti . "Gerçek bir CHP'li olarak kendisine isnat edilen suçları işlemeye devam edeceğini" söyleyen Sağlar, "Asıl parti suçu işleyenler, bireysel çıkarları için ihraç talebinde bulunan kifayetsiz muhterislerdir" demişti

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com