CHP'den Cemaate operasyona sert tepki!

CHP'den Cemaate operasyona sert tepki!
AKP'nin yaptıklarını 28 Şubat'ta yaşananlara benzetti.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, AKP'nin cemaate operasyon yapacağı iddialarının gündeme geldiği günlerde kritik bir açıklama yaparak “Görülmektedir ki AKP bir post-28 Şubat’a hazırlanmaktadır” dedi. 
 
Toprak, yaptığı yazılı açıklamada, AKP kurmaylarının sürekli biçimde psikolojik harp hazırlığı içindeymişçesine açıklamalarda bulunduğunu belirtti. 
 
Demokratik düzende, demokratik yaşamda ve demokratik ahlakta “tehdidin, şantajın, fişlemenin” yerinin olmadığını vurgulayan Toprak, “Hele 12 yıl ülkeyi yönetmiş bir iktidarın hala ‘muktedir olamadık’ feveranları asla kabul edilemez. 12 yıldır iktidarın bütün nimetlerinden yararlanıp, külfeti başkalarına yüklemek siyasi etik ve sorumlulukla bağdaşmaz. Görülmektedir ki AKP bir post-28 Şubat’a hazırlanmaktadır. Daha önce 28 Şubat brifinglerini eleştiren AKP, şimdi Dolmabahçe’de brifingler düzenlemektedir. Daha önce farklı kesimleri, kurumları ve yasaları kendisine ‘ayak bağı’ olarak topluma sunan AKP, kendisine yeni bir ‘düşman’ yaratmıştır. Şimdi de bütün suçu bulduğu bu yeni düşmanın sırtına yüklemeye çalışmaktadır” dedi. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com