CHP’den Cumhurbaşkanı’na “Hilmioğlu” çağrısı

CHP’den Cumhurbaşkanı’na “Hilmioğlu” çağrısı
CHP’li Ağbaba, Gül’e gönderdiği mektupta eski rektör Prof. Hilmioğlu’nun ağır sağlık sorunlarını anlattı ve “Vicdanların sesine ses katın” dedi.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, dört yıla yakın süredir tutuklu bulunan İnönü Üniversitesi eski Rektörü Fatih Hilmioğlu’nun, sağlık durumu göz önünde bulundurularak serbest bırakılması için Cumhurbaşkanı Gül’e mektup gönderdi.
 
Ağbaba, Cumhurbaşkanı’na yazdığı mektupta, “Milletvekili olmanın üzerimize yüklediği olağan sorumluluklar haricinde hissettiğim insani, vicdani ve duygu yüklü sorumluluklarla şahsınıza bu mektubu yazıyorum” dedi. Siroz hastası olan Hilmioğlu’na karaciğer kanseri başlangıcı tanısı konulduğunu hatırlatan Ağbaba mektubunda şunları yazdı:?
 
“Hilmioğlu, hastaneden çıkartılarak Silivri Cezaevi’ne sevk edilmiştir. Karaciğer kanseri başlangıcı tanısı konulan bir kişiye iki yıldır biyopsi yapılmamıştır.

"SİROZ, KANSER VE PROSTAT"
 
Siroz ve kanserle hem de cezaevi koşullarında mücadele etmeye çalışan Prof. Hilmioğlu’nun bir de kronik böbrek sorunu ortaya çıkmış, buna prostat büyümesi eklenmiştir” dedi.
 
Hilmioğlu’nun sağlık sorunlarının bunlarla sınırlı olmadığını ve tedavisinin yapılamadığını söyleyen Ağbaba, mektubuna şöyle devam etti:
 
"TEK YÜRÜYEMİYOR"
 
“Prof. Hilmioğlu hakkında toplamda yedi rapor vardır. Bu raporların sonucunda ise şu durum ortaya çıkmıştır: ‘Cezaevi koşullarında kesin ölüm’. Geçen hafta kendisine yaptığımız ziyarette gördüğüm tablo şudur: Hilmioğlu infaz koruma memurları yardımcı olmadan yürüyemez haldedir. Koğuş arkadaşlarının yardımı olmadan temel ihtiyaçlarını bile görememektedir.

"ÖLÜME TERK EDİLDİ"
 
“Bir bilim adamı, bir Türkiye ve Malatya hizmetkârı her şeyden önemlisi bir insan ölüme terk edilmiştir” diyen Ağbaba, “Başta zat-ı âliniz olmak üzere herkesi bu konuda duyarlı olmaya ve sorumlu davranmaya davet ediyorum. Hilmioğlu’nu da zindanlarda ölüme terk edersek iştirak halinde kasten adam öldürme suçunu işlemiş oluruz. Aracılığınızla kamuoyunun dikkatini çekmek istiyor, vicdanların sesine ses katmanızı diliyorum” diye yazdı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com